investigații

comentarii

știri

interviurile pressalert.ro

jpegul lu' Pîclișan

pressIT

românia de mol

Home » Comentarii

40

Scris de in 30/04/2010 – 1:00 AM3 Comentarii

Au trecut 40 de zile. În care fiecare am mai murit puţin. În care n-am putut să punem zăgaz lacrimilor ţâşnite din colţurile ochilor.  mile carpenisan copyÎn care am ars lumânări cu furia neputinţei că nu ne putea opune soartei. În care am privit spre cer încercând să desluşim omul de zăpadă  în nori. În care am retrăit toţi anii aceia cu muncă până-n miez de dimineaţă. În care am încercat să auzim în timpanele minţii râsul plin de viaţa al Sârbului. În care am încercat să înţelegem de ce. În care am vrut inutil să înlocuim adio cu la revedere. În care am simţit că există goluri pe care timpul le măreşte. În care ne-am rugat ca acolo-n ceruri, să-şi fi făcut fraţi din îngeri.

Astăzi, al 10,30, la biserica din Piaţa Crucii din Timişoara vom aprinde o lumânare şi ne vom ruga pentru EL – omul, prietenul, iubitul, fiul, jurnalistul – MILE CĂRPENIŞAN.


Citeşte alte ştiri despre:


3 comentarii »

Adauga un comentariu!

Întreaga responsabilitate juridică pentru comentarii revine autorilor acestora, acestea nereprezentând sub nici o formă poziţia PRESSALERT.ro

Responsabilitatea juridica pentru continutul mesajelor/comentariilor postate revine in totalitate autorului! Poti da un trackback de pe site, sau te poti inscrie la comentarii via RSS.

Poti folosi urmatoarele tag-uri in comentariu:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>