Sindicaliştii nealiniaţi PD-L, şicanaţi de conducerea CFR Călători Timişoara

Sindicaliştii care nu fac parte din organizaţiile apropiate PD-L sunt şicanaţi de conducere CFR călători Timişoara, ultimul incident pretrecându-se astăzi. Săptămâna trecută, 62 de angajaţi ai CFR Călători Timişoara  au aderat la Uniunea Sindicatelor Mişcare Comercială (USMC) din Arad, acuzând faptul că reprezentanţii lor nu le apară interesele. În data de 2 mai cei de la Uniunea Sindicatelor MC Arad au depus o cerere la secretariatul Regionalei de Transport Feroviar de Călători Banat-Oltenia, pentru a avea o primă întâlnire a coducerii cu noii membri , în incinta sălii de şedinţe din staţia Timişoara Nord. Astăzi, la ora 10, liderii şi membrii USMC Arad s-au prezentat în Gară de Nord pentru a participa la şedinţă. Nu mică le-a fost uimirea când li s-a cerut să se mute în Depoul CFR. Asta pentru că Alianţa Sindicatelor Mişcare Comercială Timişoara a depus în data de 4 mai o cerere pentru a ţine o şedinţă, tot luni de la ora 10,  în incinta aceleiaşi săli.

Florin Matei, preşedintele Uniunii Sidicatelor MC Arad, spune că refuzul lui Alexandru Silvăşan director al Regionalei de Transport Feroviar de Călători Banat-Oltenia, de a le acorda sala este o mişcare de obstrucţionare a bunei desfăşurări a activităţii sindicatului, şi că măsura vine în contextul în care agajaţii sunt acum persecutaţi pentru a reveni la vechea structră sindicală, mai apropiată de PD-L. „De când au plecat au numai problele. Li s-a schimbat programul de muncă şi sunt efectiv persecutaţi pentru că au trecut la noi”, susţine Florin Matei

De cealaltă parte, Alexandru Silvăşan a explicat situaţia prin faptul că: ” adresa nu a ajuns în posesia mea decât astăzi, asta pentru că şeful staţiei Timişoara, Manuel Udrescu mi-a prezentat documentul. Nu le-am acordat celor din Arad aprobarea pentru că era necesară plata unei taxe pentru a beneficia de acel spaţiul de la Gara de Nord”. Silvăşan nu găseşte nimic ciudat în faptul că o cerere făcută în 4 mai a fost aprobată în detrimentul celei făcute în 2 mai şi spune că cei de la USMC Arad interpretează greşit gestul său. Directorul al Regionalei de Transport Feroviar de Calatori Banat-Oltenia a concluzionat: „cine plăteşte primul, ăla are sala”. 


Dacă ți-a plăcut acest articol, urmărește PRESSALERT.RO pe FACEBOOK!

745 răspunsuri la
Sindicaliştii nealiniaţi PD-L, şicanaţi de conducerea CFR Călători Timişoara

  1. Googu 10/03/2014 at 5:03 PM

    Haideti fratilor sa o punem de-o greva,dar fara sindicate ca astia nu ne ajut cu nimic si sa ne facen noi dreptate cu PARU pe ei

    Reply
  2. dan 12/03/2014 at 11:28 AM

    ar fi ma multe probleme de facut publice dar cum? domnii reporteri de la presa ar putea sa ne dea o mana de ajutor.de exemplu sa ceara sa se faca publice toate salariile nenorocitilor astia.sa transmis de SUS sa nu divulgam secretele de serviciu in presa,ce secrete domnilor?salariile voastre fabuloase?faptul ca amenintati toti salariatii? faptul ca au inceput oamenii sa moara din cauza stresului pe care il creati? -CFR ul este o institutie de stat prin urmare nu este secret nici un salariu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -toti FLUTURASII DE SALARII SA FIE PUSI LA VEDERE SI NU ASCUNSI DE MINCINOSI COMUNISTI CA:BLAGAILA,PARVU,VARTOP,DEMEA,ARDELEAN ETC ,SI NU UITATI TOTI SEFII DE STATII CARE SUNT IN CARDASIE :IN SPECIAL:UDRILA ,ONUJEGGGG LARISA ,CALINA GUGULANA,,,,S.A.

    Reply
  3. CEFERIST 12/03/2014 at 11:33 AM

    da aveti dreptate sunt adevarati comunisti.mai rai.Eu personal am colegi care au spus ca la alegeri au mers cu transport organizat de blagaila sa voteze in mai multe sate din judet dar nu vreau sa spun numele cai paste puscaria.Dar nemernicul de blagaila ar trebui cercetat de DNA.MAI ALES AR TREBUI INVESTIGATE INVESTITIILE PE CARE LEA FACUT IN ULTIMUL TIMP!!!!!!!!!!!!

    Reply
  4. justitiarul 12/03/2014 at 11:53 AM

    NU CU PARUL D-LOR!Hadeti sa fim calculati si sa rezolvam problemele sa nu mai poata scapa niciodata.Nu cu parul ca iasa de la spital si fac la fel !haideti sai filmam sai inregistram ,sa facem plangeri la dna, la ministere,la toate emisiunile de presa sa se puna pe capul lor sai cerceteze! -DAR URGENT CACI ALFEL IAR SE ANUNTA REDUCERI IN IUNIE SI EI DE AIA FAC ABUZURILE ASTEA CA SA GASEASCA “VINOVATI” PE CARE SAI DEA AFARA SI TOT EI MAFIOTII SA RAMANA!!!!! -nu ati vazut cum au facut pana acum au desfiintat posturile de tesa dar cei care au fost pe posturile alea NU AU PLECAT ci au plecat muncitori si astia au ramas pe functiile lor.Ei presteza munca de birou dar sunt incadrati ca muncitori.IA VERIFICATI CUM SUNT INCADRATE PERSOANELE CARE MUNCESC LA C.F.G. V.V. S.A. LOCURI !STITI MA INTREB LA RESTRUCTURARE CARE VOR PLECA CEI DIN BIROU SAU CEI DIN MUNCA EFECTIVA??????????? CE ZICETI???????? NOI SUNTEM DE VINA CA TACEM!!!!!!!!!!!!

    Reply
  5. justitiarul 12/03/2014 at 11:58 AM

    PE NICI O REGOINAL NU SE INTAMPLA ASA CEVA CA LA NOI DE CAND A VENIT BLAGAILA SI PARVU INAPOI LA PUTERE.AM VRUT DICTATURA ACUM AVEM!!!!

    Reply
  6. bubu 12/03/2014 at 5:29 PM

    Voi credeti ca domnu Florinel chiar sta in banii din salariu ? Ăsta sifoneaza toti banii incasati de nași si de inspectori, vreo 50000 € pe luna, x 12 luni = 600000€ pe an. Asta cârja, mai fratilor!! Cât despre fraierii care i sapa prin gradina, treaba lor.. Daca cred ca o sa tina cont,chiar ca s. proști

    Reply
    • Paraipan 29/03/2014 at 8:57 PM

      Poate dormi ca nu are remuscari. Si a facut iar norma de ore suplimentar-festive , si-a dublat salarul si il doare in cur de restul lumii. Mai baga la buzunare cu firma de curatenie ca sa isi termine vila in constructie (a treia sau a patra?) si nu mai conteaza nimic. Putem muri toti,ca il doare fix in cur
      O sa incercam totusi sa-i facem lipeala si cu baietii de la DNA , poate ii intereseaza cum a facut personajul asta averea in timp ce a devalizat compania

  7. woody 13/03/2014 at 9:01 AM

    Domnilor sefi,ati inceput sa mergeti pe o gheata extrem de subtire,asa ca trebuie sa aveti mare grija pe unde calcati,pentru ca nu o sa aveti vreun ajutor de la cineva in caz de inec,iar pentru “prostime” tin sa spun ca acest ziar electronic are o sectiune de ponturi,iar daca ar mai trimite si altii mailuri ar incepe sa se miste ceva,dar stati si latrati,ca,cu latratul ramaneti.Totusi am incredere ca buba se va sparge.Domnul manager privat Dorobantu a iinceput sa dea impreuna cu acolitii lui cu subsemnatul pe la Parchet si DNA,iar caractita se va intinde si in teritoriu,cred ca e doar o chestiune de timp.

    Reply
  8. Timisoara Nord 14/03/2014 at 7:49 PM

    Da,e doar o chestiune de timp,asta din surse mai mult ca sigure.Apropo,de ce Pressalert nu verifica firma care face salubrizarea vagoanelor,in gara mare si modul in care a acaparat absolut tot ce tine de curatenie(vai si amar)in trenuri si vidanjarea lor,inclusiv cele pe care circula Sageata Albastra.Se stie clar cine detine firma respectiva,nu-i asa?

    Reply
  9. bubu 15/03/2014 at 9:30 PM

    Cum naiba sa functioneze lucrurile bine cand suntem condusi de niste hoți,de niste flamanzi? Pentru ei conteaza OSF urile, nimic altceva. gunoaie.., scursori ale societatii. , astia ne conduc si ne cerceteaza!

    Reply
  10. Luci 17/03/2014 at 10:31 AM

    Ce este greu de inteles?
    ISAL TIM. = Blagaila SRL

    ACOLO SUNT BANII DUMNEAVOASTRA !!

    Reply
  11. obraznicu 18/03/2014 at 10:53 PM

    Comentati si acuzati intr-una anumite persoane din STFC-UL Timisoara, parca ati fi de la antena 3, dar uitati cine sunteti voi, cei care stati ascunsi dupa niste pseudonime meschine tragand cu gloante oarbe, dar in schimb calea ferata este decimata de clasa politica de peste 20 de ani iar in curand n-o sa mai aveti ce comenta, pentru ca niciunul dintre voi nu ve-ti avea curajul si responsabilitate pentru a salva ce a mai ramas din calea ferata, iar acesti inculti de politicieni o vor vinde toata unor privati corupti pe care-i stim cu totii. Aici ar trebui sa va concentrati si sa comentati aceste subiecte care vizeaza direct pastrarea CFR.Calatori si a identitatii de feroviar, dar pentru asta trebuie sa va luptati la suprafata si sa faceti publice marsaviile acestor privati corupti care au distrus toate sectiile pe care le-au luat si ulterior le-au abandonat fara nici-o responsabilitate sau raspundere in fata legilor. Asta este subiectul care v-a trebui sa-l dezbateti altfel ve-ti fi istorie pentru CFR.

    Reply
  12. BIBI 19/03/2014 at 2:35 PM

    MAI SA NU MAI SCRIETI AICI. CA LA DOMNUL DIRECTOR BLAGAILA NU/I PLACE SI E SUPARAT. NU II PLACE SA VADA TOTI CE MAGARII FACE

    Reply
  13. noi 21/03/2014 at 3:05 PM

    Hop,si noi!!!

    Reply
  14. Pricurici 25/03/2014 at 11:17 PM

    Ce director, există director pe STFC Timisoara cumva? Ca nu se vede! Nu avem director. Sefu de divizie taie si spànzura dupa bunul plac. Blagaila e marioneta. N. are habar cum arata un bilet.. Dar ar fi trebuit sa invete in sutele de ore festive in care a facut control pe trenuri. Regionala e condusa de Adi Minune si cu Vali VIJELIE.
    Vai si amar de capul nostru

    Reply
  15. Asu 26/03/2014 at 8:57 PM

    Eu Vali si Virtop, suntem ce-i mai tari in top, va salutam din Camerun sa ne pupati toti in cur, si la anul care vine v-o tragem si mai bine, si-o sa tinem tot asa, pana cand va ve-ti satura, sa mai scrieti tot asa, pana cand nu ne ve-ti lauda, pace nu ve-ti avea.

    Reply
  16. noi 28/03/2014 at 9:52 PM

    Inca un neajutorat a plecat dintre noi,ajutat de cei din conducerea stfc timisoara,care au bagat stres in oameni,incat nici un ajutor mic nu ne mai poate salva.RUSINE!vreau sa vad cati din ei vor onora presenta la funeralii.

    Reply
  17. PDL_istul 29/03/2014 at 8:39 AM

    ….ne este dor de vremurile lui Berlusconii!!!Mulţi păcălici PSD*isti au fost bucuroşi că s-a schimbat Bossul, dar spre surpriza lor boul, scuze Bossul e mai dement ca Musolini!!!..oare poate dormi acum după al doilea deces sau stai chiar al treilea deces din cauza stresului provocat de echipa maneliştilor????..atenţie!!!! sunt în teren, sunt 48 de ore de coşmar pentru personalul de tren şi 48 de festve pentru nesimţirea maneliştilor!!!…nu suflă nimeni o vorbă de moartea şefului de tren, căzut la datorie pe moşia lui Blăgăilă!…nu am văzut nici o ştire în ziarele din oraşul de pe Bega, în care să arate acest lucru!!…dar despre morţi, numai de Bine!!!Dumnezeu să-i odihnească în pace!!! Dar ce au de spus anumalele din Cimitirul Elefanţilor, al de Aprostu M, Iepurilă Rîlăilă,Gaboru FanY şi alţi ,,specialişti îmbolnăviţi de banii salariaţilor,,… despre decesul acestui Membru de sindicat??? ..nimic!!! Nu suflă nimic acum , că dacă suflă li se taie drepturile lor la negocierea contractului şi ce fac ei fără maşini ,telefoane, benzină, bani şi alte avantaje obţinute pe banii proştilor!!!Hoţii sunt mână în mână!!!..încă suntem în Postul Mare, tovarăşilor!!! dar poate vă ajung blestemele familiilor celor plecaţi dintre noi!!…atenţie Manelişti, ne rugăm toţi pentru ,,binele vostru,,..cele bune pentru ai noştrii!!!

    Reply
  18. rusine 03/04/2014 at 7:11 PM

    Dumnezeu sa-l odihneasca pe colegul nostru Metcan, un om care a iubit calea ferata, un om care sa daruit din tot sufletul si a crezut in ceea ce a facut fiind loial meseriei pe care a exercitat-o. Din pacate asa cum se spunea in comentariul anterior nimeni din conducerea STFC.TIMISOARA nu a prezentat interes pentru un om simplu de la ciuperca sinei, nici macar nu au avut disponibilitate pentru a pune la dispozitie un mijloc de transport din dotarea Stfc-ului pentru cei de la Comanda Arad si nu numai, sa le fie rusine si sa nu uite ca pe spatele la asemenea oameni au functiile alea babane si privilegiile pe care nu le merita nici unul din conducerea Stfc. Timisoara pentru ca arata cat de GOI SUNT PE DINAUNTRU, si cu asta cred ca sa spus totul despre acesti oameni fara scrupule. Asa sa le ajute Dumnezeu.Din cate stiu eu Sindicatul din care a facut parte ia inmanat familiei suma de 1000 lei si a fost alaturi de familie, asa ca trebuie spus adevarul si nu dezinformari mincinoase, nu cred ca-si au locul intr-un moment greu in viata unei familii.

    Reply
  19. Pricurici 03/04/2014 at 10:14 PM

    Lasa ca nu stau baietii in cativa litri de benzina. Cei care au vrut sa-l conduca pe ultimul drum pe colegul nostru au mers la inmormantare cum au putut. Cinste lor!!!
    Pe de alta parte, masinile de serviciu si bonurile de benzina trebuie cheltuite cu cap, nu-i asa? Trebuie ca sefii nostri SA SE PLIMBE si ei si nevestele lor in INTERES PERSONAL CU MASINILE DE SERVICIU.
    Cat despre ajutorul material, e un gest frumos insa nimic nu inlocuieste pierderea unui OM.

    Reply
  20. Timisoara Nord 24/04/2014 at 2:09 PM

    Iaca fratilor,ce efect a avut greva de ieri,adica nimic.Fraierii de la MC,au ascultat ce le-a spus Savu(marele lider CACA MACA)si au stat in comanda de personal din statia Timisoara de la 7 la 9.Ce sa obtinut?Pai exact ce a oferit administratia,adica 2,4 la suta,iar restul niciodata,pentru ca societatea nu va avea profit in veci.Ati cazut in plasa liderilor de sindicacat,ca prostii.Nu va-ti dat seama ca au fost intelesi cu cei din administratie,de la bun inceput,iar asta a fost doar o mare vrajeala,pentru ca ei au spus la negocieri ca prostii ii sustin.Da ia-ti sustinut,ca fraierii iar a doua marire de salar la pulivara,la fel si restul cererilor.Va meritati soarta,liderii au chefuit pe banii vostri dupa asa zisa negociere(vrajeala pentru prosti),impreuna cu cei din administratie.Uitati aici,dovada http://www.realitatea.net/chef-mare-la-cfr-dupa-greva-de-avertisment-cum-au-reactionat-cand-au-vazut-ca-sunt-filmati_1426426_video.html#view

    Reply
  21. fraierul acar paun 25/04/2014 at 8:33 PM

    “mai nu are rost sa ne opunem trebuie sa fim de acord ca se supara BOSS-ul” . in alta ordine de idei din cauza asta sindicatele nu au trimis nici o telegrama de incetare a lucrului pe timpul grevei de avertisment ( ei au zis sa fie greva spontana , ha ha ha ) ca sa fie ei scosi basma curata si sa-si pastreze favorurile obtinute numai ptr ei. dovada sta in videoclipul de la realitatea al carui link il gasiti mai sus. RUSINE LIDERILOR DE SINDICAT RUSINE MARE SA VA FIE OBRAZULUI ca ne-ati vandut si continuati sa ne vindeti fara incetare. ar trebui sa ne retragem cu totii din sindicate.

    Reply
  22. pur si simplu 27/04/2014 at 1:37 PM

    Spre deosebire de altii cei care au avut curajul necesar pentru a opri lucrul voluntar pe regulatorul TImisoara au fost sefii de tren cu cei de la manevra statiei Timisoara, iar asa zisii lideri al de Bolos, Galea si Stoian niste libidinosi de altfel au facut presiuni pe membri lor a nu opri lucrul fiindca vor avea repercursiuni si vor da cu subsemnatul, orice s-ar spune despre Savu, dar a fost singurul care a reactionat in spiritul oamenilor, mai departe se poate comenta de toate dar deocamdata acesta este adevarul, bine se poate spune ca exista si oameni invidiosi si frustrati cand exista cineva care mai crede inca in miscarea sindicala, putini de altfel, dar e bine ca mai exista.

    Reply
  23. BERNARD 27/04/2014 at 2:14 PM

    SI UITE SI UN MUCALIT CARE-SI SPUNE ” TIMISOARA NORD”, SI ASTA NU PENTRU CA N-AR FI DE LA TIMISOARA NORD, DAR DA IMPRESIA CA ESTE SI UN FRAIER ” COCLIT”, DE NEICANIMENI.

    Reply
  24. bibicu 27/04/2014 at 5:52 PM

    Mai VALCEANULE si CRISTIAN sau asa zisul Timisoara Nord incearca sa-ti revi mai baietas, si nu uita cine te-a facut mare, pentru ca erai un nimeni, cauta si respecta ca sa poti sa te respecti pe tine insu-ti.

    Reply
  25. Valceanu si Cristian 28/04/2014 at 10:01 AM

    bibicule, un nimeni n-am fost niciodata. Însă n-ai nimerit-o, mie chiar mi se rupe pula de sindicatele voastre. DE TOATE SINDICATELE !

    Reply
  26. pentru pur si simplu 28/04/2014 at 5:55 PM

    domnule care iti zici pur si simplu si care il perii atata pe savu, am o intrebare ptr tine: daca oamenii care au oprit lucru ar fi fost dati afara sau ,si mai rau, s-ar fi trezit cu dosare penale ptr sabotaj, cum i-ar fi ajutat savu ,atata timp cat onor sindicatele nu au catacdisit sa trimita un act oficial de intrare in greva ? iti raspund eu ca sa nu-ti mai bati capul : cu nimic, inca ar fi ras de ei ca niste fraieri au facut greva ptr ca niste smecheri sa-si pastreze favorurile proprii.

    Reply
  27. babicu 28/04/2014 at 7:59 PM

    Lasa bai Vilceanule ca o sa faceti voi protest legal cind o-sa va dea iar OSF,tu cu pupincuristii de stoian.iova si matei.Cind te rugai de Epurila cum ii spui tu sa te duca la T-soara era bun?Prost ai fost prost o sa ramii mai gunoiule.La Savu nu o sa-i ajungi nici la c___e fraiere.Iar pt. ultimul comentariu,bravo lor din Comanda T-soara care impreuna cu Savu au fost alaturi de noi cei de la Infra,si pune mina si citeste Legea Sig. Nationale sa vezi ce insemna sabotaj.(Pt. cultura ta generala).

    Reply
  28. bibicu 28/04/2014 at 10:01 PM

    Era vorba de respect si se pare ca n-am gresit, se vede ca nu-l ai de loc, dovada fiind exprimarea pe care o ai, care intareste si se concretizeaza cand am spus ca esti un nimeni, asemenea exprimari nu-si au locul in caracterul unui om care se respecta catu-si de putin si care pretinde prin prisma functiei pe care o are de a da exemplu pozitiv subordonatilor, asa cum spuneam n-am gresit cand am invocat ca esti un nimeni, referirea era la cuvantul ” respect” n-avea nimic in legatura cu sindicatele la care faci tu referire cu predilectie.

    Reply
  29. pur si simplu 28/04/2014 at 10:50 PM

    Era vorba de regulatorul Timisoara pentru cum au stat lucrurile, explicand faptul ca personalul strict numai de la calatori si anume comercial au salvat acest regulator de la rusine, pentru ca in toate regulatoarele din toata tara au intrat in greva spontana, infra, marfa , calatori, asa ca nu aveau cum sa aiba vre-o problema numai cei de la Timisoara. Dar RAUTATEA, INVIDIA SI FRUSTRAREA, unora care in viata lor n-au avut nici-o reusita si nici o realizare, ataca cu precadere niste oameni care au avut curaj sa se exprime liber ca in orice tara democrata, iar restul ati fost niste lasi, care acum comentati si aruncati cu noroi, invocand tot felul de diversiuni formulate la adresa unora care au demonstrat ceva, iar voi sunteti niste ” papagali ” fricosi, lasi, mincinosi, invidiosi si jegosi.

    Reply
  30. ---- 06/05/2014 at 11:12 PM

    —-

    Reply
  31. Guță 16/05/2014 at 11:02 PM

    Ce pulalai..mai ales babicu ala manca cacat cat incape

    Reply
  32. cfr. calatori Timisoara 15/06/2014 at 1:04 PM

    Marele conducator al regionalei de calatori Timisoara zis ” Monstrul din Cheveres”, a lansat din nou o superofensiva de distrugere in masa a ”nasilor”, pentru simplu fapt ca incasarile sunt insuficiente pentru realizarile si investitiile de anvergura a marelui conducator , care nu-si imagineaza s-au concepe ca aceste venituri sa se subtieze, creandu-i un mare disconfort marelui cunducator care-i poate spulbera marile ”asa zise proiecte” de imbunatatire a conditiilor de munca a celor pe care-i calca in picioare cand vine vorba de bunastare si confort sporit. Iar toate acestea se fac pe spatele unor oameni slabi si usor manipulatii care nu stiu sa-si apere identitatea umana lasandu-se calcati in picioare de niste nemernici care si-au facut rostul de ce-au vrut ei pe seama unor oameni neadaptati in realitatea zilelor de astazi si care se lasa foarte usor umiliti. Dar se uita lamentabil de usor un lucru Dumnezeu este peste tot, atentie sporita pentru aceste hiene care cred ca merge la nesfarsit aceasta foame de indestulare.

    Reply
  33. danny 02/07/2014 at 10:13 PM

    E zi mare la sindicatul de la Uniunea Arad pe data de 3.07. 2014, au loc alegeri deosebit de fastuoase si grandioase, unde se va stabili cine va conduce destinele acestui mare sindicat de cacat, unde printre invitati va participa si de la Timisoara, si n-o sa va vina sa credeti in prim plan ” chitaita de la casa de bilete”, ” girafa de la comanda”, ” eu ma duc la blagaila tot de la comanda” si ” libidinosul cu ochelari de la manevra”, si uite asa cum sa pricopsit destinele acestui sindicat fara nici o noima.

    Reply
  34. Manevra 03/07/2014 at 9:21 AM

    danny,sa ne pupi in p..a pe toti ”libidinosii”cu sau fara ochelari,pune-ti tu o pereche sa o vezi mai mare,pitic prost.Dupa ce ca esti pitic prost mai si semnalizezi,ca sef de tren ai fost slab rau,dar ca lingau esti bun,de asa oameni e nevoie in gara,care fac de toate.Stim cine esti,ne vedem,piticanie.

    Reply
  35. danny 03/07/2014 at 9:55 PM

    Regleaza-ti tirul ca tragi pe langa, bag seama ca mai trebuie sa-ti pui o pereche de ochelari si tot pe langa o sa tragi, botanistule.

    Reply
  36. un "libidinos" 04/07/2014 at 10:59 AM

    Multumim pentru atentia de care avem parte de la tine si multumim ca urmaresti toate demersurile acestui sindicat ,mai danny.Traiesti cu impresia ca daca arunci cu noroi in oameni o vei duce mai bine,sau daca pupi parti dorsale rezolvi anumite probleme!Nu-ti dai seama ca aceasta societate a ajuns in halul asta cu complicitatea unor oameni ca tine.Sa stii ca nu colegii tai sunt dusmanii societatii,dar un om frustrat ca tine de unde sa stie treburile astea,pentru ca iq-ul tau nu depaseste pragul de 10 puncte.Multumim inca o data ca ne-ai demonstrat cat de penibili pot fii unii.MMDJ este numele unei piese de pe YOUTUBE,pe cre ti-o dedicam din toata inima!

    Reply
  37. Sindicalistii ,....doar membrii!!! 12/07/2014 at 10:59 AM

    vă calcă in picioare aşa zisul ,,Monstrul din Chevereş,, deoarece ,,reprezentanţii oamenilor,, au primit salarii enorme în comparaţie cu pălmaşii care aduc bruma de bani pe care o diluează her Salam F….onor sindicaliştii scoşi din producţie au clasa 41a iar ,,naşii, au clasa 24,25 …nu vorbim de conductori care au sub 20!!!!…cine-i HOŢ?????…au făcut un simulacru de grevă, din umbră, au lăsat prostimea la greu iar ei au primit bonuri de benzină,telefoane,fax,xerox,consumabile pe sub masă, BANI, etc…or fi proşti să se amestece între conducere şi oamenii care-i plătesc!!!!…e o diferenţă între 3.200 şi 1.3oo, sidicalist -naş, NU???…ş-atunci, CINE-I APĂRĂ de Capra cu trei Iezi??????..nişte GUNOAIE!!!!!

    Reply
  38. monsieur 14/07/2014 at 11:36 PM

    Ce dobitoci de tentative de oameni!Nu ştiţi decât să cereţi…ce daţi voi tontolocilor la schimb?Chiar credeţi că hoţia nu are leac?Mai dă-vă-n pana mea de codoşi!Cum nu mai puteţi fura,cum totul devine în neregulă şi-ncepeţi să vă revendicaţi drepturi la care nu puteţi nici măcar visa…şi nici nu le meritaţi!!!!Şi ce dacă directoru şi şefu de divizie fac controale?În afară de faptul că dânşii câştigă ceva în plus la leafă,pe mine nu prea mă deranjează deloc!Sunt tineri şi trebuie să-şi facă treaba(ar spune Ţiriac)Dar noi cum mama dracului justificăm că până acum nu am făcut baremul şi de-acum vom face cu 26 % mai mult?Adică până acuma am furat? Ce mizerie…

    Reply
  39. monsieur 14/07/2014 at 11:54 PM

    Ce puxx avem la conducere!!!Păi ăştia nici apă rece nu merită de la gară!Lasă că tot ceea ce fac este în slujba altor societăţi!Ce dispoziţii aiurea , date de nişte persoane care nici la aprozar nu ar avea cum să fie angajate!Băi prăpădiţilor de şefi şi conductori de tren,cumulul de funcţii pe care-l faceţi este cumva retribuit?
    Bă prostănacilor,voi credeţi că imbecilul de Savu are capacitatea de a vă ajuta să furaţi!?Păi asta vreţi voi?Dacă-i aşa,plecaţi toţi la Boul de Savu(chiar că-i bou-ăsta nu ştie să facă un PVC sau să taie un bilet facilitate la tarif de casă-dar probabil doreşte să apere lichelele-ei alea să se ducă pe pustii,că nu avem nevoie de ele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
    Dar dacă vreţi cinste şi corectitudine,transparenţă totală şi demnitate,poate găsiţi altă alternativă!Şi-apoi nici Pîrvu,nici Blăgăilă,nici Vîrtop sau Demea nu pot să găsească greşeli acolo unde nu sunt!

    Reply
  40. monsieur 15/07/2014 at 12:57 AM

    Bă,Pîrvuţule,fii mulţumit că nu i-am tras o clanţă nevestii tale,care,normal,s-a fuxx cu mulţi înaintea şi după tine!!!!
    Ce moacă i-aş fi putut da…….dar unii i-au dat-o!(sâc)
    Şi-apoi bă porcule,chiar nu crezi că eu,Mariana,aş putea să-ţi dau în gât toate matrapazlâcurile cu care te-ai ocupat tu,anagajând o grămadă de RTV şi împrumutând bani de la personalul de tren-bine băi porc de Vietnam,te-ai bucurat că-ţi fuxx alţii nevasta?!!!!”!”!!!!!Ce pxx mea,crezi că mă tem că tu,gunoi ordinar te-ai şifona că te-am lovit?Câţi au curajul ăsta?Doar un singur inginer pe care-l recunosc,nu ca şi analfabeţii pe care-i promovezi tu cu Pîrvu!Şi-apoi ce-ar fi să-i pupi în cur prin pxx şi să-i săruţi prin pxxx în direct!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Nu tu ai cerut 800 euro ca să-i facilităţi cuiva 3 luni de cfs?
    Bă,hapsânule,potoleştre-te!Şi mai du-te unde a înţărcat dracu pe măsa!!!

    Reply
  41. pepito 15/07/2014 at 10:51 PM

    Ce om sclerozat si frustrat poate fi acest zis” monsieur”, care cu siguranta nu i-o mai dat Masa pixxx de mult si-o intrat in fibrilatie, si-acum ce-o zis el hai sa-mi scot si eu muianu la interval c-am stat destul de0parte. Mai rapanosule, pai tu vorbesti care ai stat cu mana intinsa intr-una la sefii de tren si la conductori, si le-ai invocat tot felul de nereguli si ca nu cunosc instructiile ca sa-i poti pune in dificultate pentru ca apoi sa-i mulgi ca si pe niste vaci holstein, i-ai mintit intr-una ca le rezolvi problemele, ca tu le sti pe toate, iar in schimb urmareai doar interesul tau mai ordinarule si caine de tomberon ce esti, pai tu crezi ca eu nu stiu ce hram porti si ce jigodie ordinara esti, mai sclerozatule locul tau este la tomberon.

    Reply
  42. bebe 16/07/2014 at 9:05 AM

    Vezi mai savule daca nu” dadusi” nimic la monsieur ce-ti ”facu”, daca ”dadeai” si tu ceva, nu mai sria ca nu le ai cu biletele, si mai mult de atat ”luasi” toti oameni lui si ”dusesi” la tine, si-l” lasasi” cu stampila.Mai monsieurule dute dracului la culcare ca esti prost de-mpungi te-ai facut de ras mai badaranule.

    Reply
  43. OSF-uri fara numar 20/07/2014 at 9:30 PM

    Asa, faceti festive, cit mai multe festive, daca se poate si suplimentare festive fara numar!!!!!!!!! Nu va este rusine mai banditilor? Chiar nu va este rusine deloc?? Ce ati depistat cu ocazia controalelor in zilele festive, mai ticalosilor? E rentabil pentru fabrica ca voi umblati si va faceti cate 50 – 60 ore festive SUPLIMENTARE???!!! Speram sa va ajunga sa va cumparati luminari si medicamente de toti banii !!!!!

    Reply