EXCLUSIV Poliţia Timiş umblă cu vorba bună pe la interlopi să nu se încaiere. Vezi cine l-a “şifonat” pe Sorin Udrea care ameninţă cu răzbunarea

udrea 111

Sorin Udrea (s) în noaptea când a fost prins cu carabina cu amortizor

Poliţia Timiş este în alertă de la începutul săptămânii din cauza unui scandal izbucnit în lumea interlopă din Timişoara – în noaptea de sâmbătă spre duminică, în barul Lepa Brena, interlopul Sorin Udrea, cel care crede că este stăpânul oraşului, a fost bătut. Scandalul a început spre dimineaţă când Jean Crihan l-a plesnit pe Udrea care a avut o problemă cu sora sa. A urmat o busculadă, iar scandalul a continuat  inclusiv pe holul de la intrarea în bar,  unde Udrea s-a “duelat” cu fraţii Stoiţi,. “Stăpânul oraşului” nu i-a făcut faţă lui Adrian Stoiţi, luptător MMA, care a avut şi sprijinul fratelui său, Tudor. În urma scandalului, Udrea a ieşit destul de şifonat,  incidentul fiind surprins de camerele de supraveghere.  A doua zi a ameninţat că va trece la represalii împotriva celor doi, cei din tabăra adversă replicând în acelaşi stil. Niciuna dintre părţi nu a depus plângere la Poliţie, preferând să-şi rezolve problemele pe cont propriu.

De când au aflat de războiul care stă să izbucnească, poliţiştii sunt cu vorba bună pe lângă interlopi să stea liniştiţi şi să nu se bată. În ultimele zile, mai mulţi oficiali ai Poliţiei Timiş au parlamentat cu ambele tabere, încercând să-i facă să renunţe la gândurile războinice, deşi, oficial, nimeni, nu a depus o plângere legată de incidentul de la Lepa Brena. Şeful Poliţiei Timiş, comisarul şef Sorin Muntean, a confirmat întâlnirile subordonaţilor săi cu interlopii, explicând că “nu avem nevoie de probleme. Prevenţia este cea mai bună. Tensiunea a mai scăzut”. Sorin Udrea a fost prins, în decembrie 2011, având în maşină o carabină cu amortizor, împrumutată ilegal de la agentul de poliţie Cosmin Iorgoaia. Noua situaţie de criză vine după un alt scandal în care Poliţia Timiş a reacţionat doar când presa a dezvăluit că doi poliţişti au fost călcaţi pe cap de bodyguarzii din barul Molly Malone şi atunci fără vlagă.


Dacă ți-a plăcut acest articol, urmărește PRESSALERT.RO pe FACEBOOK!

23 răspunsuri la
EXCLUSIV Poliţia Timiş umblă cu vorba bună pe la interlopi să nu se încaiere. Vezi cine l-a “şifonat” pe Sorin Udrea care ameninţă cu răzbunarea

  1. bmw 22/03/2013 at 10:15 AM

    bine adi bine tudor o merita udrea ala stapanu paduri .

    Reply
  2. Sssss 22/03/2013 at 1:11 PM

    Si asa un plate sa faca nimik doar imbarligaturi si sifoneli,cu arcticolu asta la ti salvat Vezi Doamne acuma site garda si nu mai poate face nimik

    Reply
  3. Sssss 22/03/2013 at 1:13 PM

    Si asa nu poate sa faca nimik doar imbarligaturi si sifoneli,cu arcticolu asta la ti salvat Vezi Doamne acuma site garda si nu mai poate face nimik

    Reply
  4. vanatorii 22/03/2013 at 2:32 PM

    din decembrie 2011 si pana acuma ce s-antamplat cu dosarul? nu mai spune nimeni nimic? ia verifica d-nul Bota si informeaza lumea care-i situatia.

    Reply
  5. no name 22/03/2013 at 9:19 PM

    nui corect! lati ars in haita

    Reply
  6. artur 22/03/2013 at 9:33 PM

    stapanu lu` peste! Acest infractor de drept comun (dovedit, ca a fost inchis) nu reprezinta pentru nimeni nimic in orasul nostru. E o vulva care tzipa si ameninta mai rau ca o femeie. Doar niste imbecili de politisti si cei de teapa lui il ridica la rang de interlop. Din fericire, Timisoara nu are interlopi, ci doar infractori de drept comun….

    Reply
  7. un timisorean 23/03/2013 at 12:15 PM

    Lasa-ti-i sa-si dea in cap! Ce treaba are Politia daca nu au depus plangere.Politistii sa-si rezolve dosarele lor,care sunt prafuite prin fisete,nu sa umble dupa Udrea!!!

    Reply
  8. Lucian 23/03/2013 at 4:09 PM

    Intalnirea cu infractorii nu este una de impacare. A fost una de a asculta sifonelile. Udrea este sifonar la fel ca boschetarii ceilalti! In mod normal politia iese castigatoare din astfel de conflicte! Jeturi penale de infractori gainari, arzavar focul ghenii!!! Seara se lauda ca ar controla orasul iar dimineata le tremura chilotii pe ei, halal interlopi is astia!!

    Reply
  9. gigioaca 24/03/2013 at 1:10 AM

    eu cred ca la munteanu asta ii tremura chilotii ca nu cumva sa cada scaunul pe care tocmai a fost instalat.

    Reply
  10. ioan 24/03/2013 at 2:46 AM

    udrea ,un sugator,un lingau,lati facut seful orasului

    hahahaha

    Reply
  11. luci_yang_wagner_keloo 24/03/2013 at 11:33 PM

    sheful p..lii… un gunoi, cocalar ca si ceilalti cu care are mizerii de impartit…
    mai rau este ca are ceva bani….asta DUPA ce a cumparat o groaza de politisti, incepand de la agenti, terminand cu ofiteri superiori, chiar din conducerea IPJ-ului, daca nu chiar mai mult.
    kkt…vrajeala ieftina…politistii nu obtin nicio informatie utila din asta…doar ca le tremura scaunele cand se intampla astfel de evenimente.
    astia nu si-au castigat cinstit scaunele si tocmai de aia fac orice sa si le pastreze. Nu au tupeul sa ii lase sa se bata…

    Reply
  12. Sorinel 25/03/2013 at 12:49 AM

    Aualeu… a luat CIRIPOIUL bataitza…
    Respecte Jane !!!

    Reply
  13. sange la tava 26/03/2013 at 8:02 AM

    O intrebare as avea? De ce l-au calarit fratii si un fiu de sifonar,actualmente proxenet subtire(JAN) in grup?Era chiar asa de greu pt Stoiti sa il rezolve singur,nu as crede.Nu e bine,mai ales ca la masa mai erau si niste martori din Arad.Ne facem de rahat aiurea.

    Reply
  14. sange la tava 26/03/2013 at 8:09 AM

    Bunicul meu spunea o vorba.O bataie buna nu se va intoarce niciodata.O injoseala in schimb sigur se va intoarce.Vio Blondu si-a luat bataie ca la usa cortului la Milion si nu sa mai intamplat nimic.O fi uitat?Eu nu.

    Reply
  15. PLM 28/03/2013 at 5:31 PM

    fac pariu ca in maxim 6 luni vor fi tovarasi de “arme” !!!??? :D

    Reply
  16. Marko 01/04/2013 at 3:15 AM

    Prostilor.totul a fost pus la cale de marcel olteanu.sa i arda stoiti pe udrea.cunoscatorii stiu

    Reply
  17. Jan 01/04/2013 at 3:20 AM

    Macel olteanu a spus la ziua lui la tot orasul ca udrea e mincat si nu mai are pe nimeni linga el si ca il arde daca se incoarda.merita si marcel gretosu asta nite capace de la udrea

    Reply
  18. martor 08/04/2013 at 2:09 AM

    Sifonaru si a gasit nasii……bv baieti doar sa nu cumva fetita sa se razbune prin jeturi aiurea pe la politie cum face de obicei.Cand a fost concursul de interlopul orasului de a castigat fetita asta titlul asta.sincer nu inteleg presa asta cu exagerarile astea si sa va mai spun ceva sigur:oricare din cei 3 il face oricand pe scroafa asta sifonara.eu am fost acolo si daca se lua de soramea cum a facuto asta ii faceam la fel.vedeateas la puscarie cu mine in pat sa imi soptesti la ceatarna javra de sef interlop

    Reply
  19. cutite123 24/05/2013 at 4:27 PM

    Toata viata am urat martorii.Mai ales aia care se apuca sa si scrie pe bloguri. jET IMPUTIT.Daca aveai o sora o fuxx de o rupei bolule.Te-ai gasit tu sa te bagi in seama,pixx….

    Reply
  20. cutite123 24/05/2013 at 4:29 PM

    Nume de cod Martor.Luate-as in puxx de martor.

    Reply
  21. Fost Interlop 06/06/2013 at 4:55 PM

    Ce bine ar fi daca v-ar arde pe toti intr-o buna zi oricum nu mai e ce a fost baietasi …oricine in orice seara va poate face buzunare acum …s-a terminat cu ”trupele” tuva’ in gura de rahati besinosi

    Reply
  22. anonim 06/06/2013 at 6:19 PM

    Sa-mi zica si mie cineva, pe cine a batut d-soara Udrea 1 la 1 ? Poate vreo femeie, dar pe un barbat care e barbat? Eeee, in haita? Daaa, asa e mare coco. Prea multe i-a musamalizat politia. Oare de ce? Oare nu cumva isi iau si ei dreptul de la el? S-au facut arestari la greu pt tigari de contrabanda. Pe el de ce nu l-au luat, pt ca stie tot orasul ca el cu blondu au facut bani la greu din contrabanda cu tigari. Poate ar fi cazul sa intervina si DNa-ul la un moment dat.

    Reply
  23. eu 07/06/2013 at 9:54 AM

    tot ce au scris astea nu ii adevarat,cine a fost la brena stie ce sa intamplat de fapt…asa k numai va dati aiurea cu parera dak habar nu aveti nici macar unde ii lepa brena…

    Reply