Start FERICIT de sezon pentru voleibalistele de la CSM Lugoj. Bănățencele au...

Start FERICIT de sezon pentru voleibalistele de la CSM Lugoj. Bănățencele au avansat mai departe în Cupa României

0

12039437_909863285768097_3542940482632162327_n

Formația bănățeană de volei feminin din elită a început cu dreptul noul sezon.

CSM Lugoj a câștigat dubla din optimile Cupei României cu SCM U Craiova. Partidele disputate pe Timiș au fost câștigate cu scorurile de 3-0 și 3-1.

După meciul de joi câștigat fără probleme de elevele lui Valerijan Luja, cu 25-23, 25-21, respectiv 25-18 pe seturi. Lugojencele au reușit să acceadă în sferturi după jocul disputat ieri seară tot în Sala ”Ioan Kunst Ghermănescu”. În noua formulă, care o include pe Luminița Trombițaș, cea mai importantă achiziție în presezon, CSM-ul a cedat doar setul II: 20-25. 25-23, 25-16 și 25-20 au fost, în ordine, rezultatele celorlaltor seturi, în favoarea grupării locale din Lugoj.

CSM Lugoj va începe noua ediție a Diviziei A pe 10 octombrie cu un meci pe teren propriu împotriva Științei Bacău.

Formulele de start:

CSM Lugoj: Luminiţa Trombiţaş, Gabriela Bălae, Ionela Canea, Ivana Radonjic, Ramona Rus, Krista DeGeest. Libero: Ivana Milanovic.

SCM U Craiova: Ramona Breban, Alina Gagea, Ioana Vodă, Adina Stanciu, Ramona Poste, Gabriela Dancu. Libero: Monica Foca.