Atleții timișoreni Adelina Pastor și Sorin Vătămanu, pe primul loc la Campionatele...

Atleții timișoreni Adelina Pastor și Sorin Vătămanu, pe primul loc la Campionatele Naționale Indoor

0

Adelina Pastor și Sorin Vătămanu, doi atleți de la LPS Banatul, au obținut săptămâna trecută două clasări pe prima poziție în probele sorin.vatamanude 400 de metri, în etapa a II-a a Campionatelor Naționale Indoor, desfășurată la București.

Cei doi sportivi pregătiți de antrenorul emerit Ioan Damaschin au terminat primii cele două probe de 400 de metri. Adelina Pastor a alergat distanța în 54,34 și a fost urmată pe podium de Andreea Panaite de la Steaua București și Sanda Belgyan de la Universitatea Cluj. Iar dacă Pastor este la primul loc fruntaș, după ce etapa precedentă s-a clasat pe locul 2, Sorin Vătămanu a câștigat din nou proba masculină de 400 de metri. Atletul a reușit un timp de 48,99, fiind flancat pe podium de Adrian Drăgan de la Steaua și Tiberiu Băneasu de la CSM București. Ceilalți doi sportivi pregătiți de la Ioan Damaschin nu au urcat etapa aceasta pe podium. Cosmin Dumitrache a luat locul 4 la proba de 60 de metri garduri, iar Ioana Gheorghe a luat locul 4 la 200 d emetri plat și 5 la 60 de metri plat.