ACS Poli a câștigat amicalul cu Vulturii Lugoj

0

POLI-ANTRENAMENT IN FEBRUARIE2013 15

Fotbaliștii antrenați de Vali Velcea au câștigat cu 2-1 la Lugoj, contra formației din orașul de pe Timiș. Acesta a fost primul amical de la revenirea din cantonament, iar timișorenii nu au avut nicio problemă în fața echipei din Liga a III-a. În acest meci tânărul portar Eduard Pap a debutat încă din primul minute în poarta lui ACS Poli și nu a primit niciun gol.

În rest,, antrenorul a folosit mai mult jucătorii care au prins mai puține minute în tur. Primul gol al partidei a fost marcat de Nanu în minutul 53, iar Bărbuț, intrat în repriya a doua, a majorat diferența în minutul 78. Lugojenii au înscris și ei prin Stoica în minutul 81. Vali Velcea a trimis în teren un prim „11” format din Pap – Redjepi, Miculescu, Bocșan, Todorov, Goge, Artean, Trandu, Nanu, Boștină și enciu. La pauză au mai intrat Kirev, Szekely, Bărbuț și Dobricean. Sâmbătă, cei de la ACS Poli vor juca două amicale, primul de la ora 11, pe terenul Guban, lâgnă Baza Știina 2, contra celor de la Luceafărul Oradea și de la ora 15 pe terenul I din complexul ”Dan Pătinișanu” contra celor de FK Banat Zrenjanin.