ACS Poli, o nouă victorie într-un meci de pregătire

0

ACS Poli Zrenianin

ACS Poli a învins formația de Liga III-a Millenium Giarmata la scorul de 4-3 într-un meci disputat ieri după-masă.

Formația din eșalonul inferior a reușit să conducă de două ori în meciul în care Velcea a trimis din primul minut prepoderent jucătorii rezervă.

Giarmata a deschis scorul și a condus ulterior și cu 3-2. Pentru ACS poli, au marcat Trandu, Boștină, Szekely și Șeroni. În acest meci, Vali Velcea l-a testat pe fundașul dreapta Caius Lungu, fotbalist de 23 de ani care a evoluat ultima dată la Voința Sibiu. Formula de start i-a inclus pe Coca, Redjepi, Miculescu, Bocșan, Todorov, Băbuț, Artean, Trandu, Dobricean, Boștină și Enciu. Au mai intrat în repriza a doua Kirev, Lungu, Petrovic, Șeroni, Goge Nanu, Balaure și Szekely. Ultimul test înainte de începerea campionatului va fi amicalul de sâmbătă, de la ora 15.00, cu FC Botoșani (Liga a II-a, Seria de Est) de pe ”Dan Păltinișanu”.