„Panterele roz” au dat eroare la Târgu Mureş

0

danzio=teleorman08

„Panterele roz” nu au reuşit să se impună la Mureş, unde au pierdut la scorul de 76-69.

Sfertul trei le-a costat pe timişorence, care au reuşit să marcheze după pauza mare doar 7 puncte. Primul sfert a fost câştigat de Nova Vita Târgu Mureş la scorul de 25-18, pentru ca apoi să fie sfertul oaspetelelor, fiind  adjudecat de BCM Danzio cu 21-13. Astfel, la pauză timişorencele conduceau cu 1 punct, la scorul de 39-38. În sfertul al treilea, „panterele” au marcat 7 puncte, iar mureşencele 16. În ultimul sfert, bănăţencele au luptat, dar nu reuşit să câştige meciul, astfel încât să lege două victorii după rezultatul bun de la Cluj. Biljana Pesovic a fost cea mai bună marcatoare pentru Timişoara, cu 25 de puncte, urmată de Tiffany Brown, cu 17 puncte şi Marta Fodor, 10 puncte. De la Nova Vita Târgu-Mureş cele mai bune marcatoare au fost Hiliard, 26 de puncte, Walker, 25 de puncte şi Riggs, 13 puncte.