ACS Poli a încheiat cantonamentul cu un dublu meci de verificare cu...

ACS Poli a încheiat cantonamentul cu un dublu meci de verificare cu Udinese

0

ACS POLI REUNIRE LOT04

ACS Poli a disputat joi după-masa un dublu meci de verificare la Manzano, în Italia, cu Udinese, locul 5 din Serie A. Practic, s-au jucat două partide de 60 de minute, iar Gabriel Torje nu a fost prezent la joc.

Timişorenii au testat în acest meci un nou atacant, brazilianul Luis Enrique.

Primul meci s-a termina cu 0-0. Vali Velcea a trimis în teren următoarea echipă: Nuno Claro-Nohai, Scutaru, Şeroni, Marovic-Bărbuţ, Poparadu, Trandu, Nicola-Boldea Szekely. După primul joc a urmat alt meci, în care în primele 15 minute a evoluat primul „11” din primul joc, iar apoi Velcea i-a trimis în teren şi pe Coca, Pap, Belu, Bocşan, Petrovic, Rusu, Dragu, Moldovan, Nanu, Ruiz şi brazilianul testat Luis Enrique, care a şi înscris. Al doilea joc s-a terminat 4-1 pentru Udinese. Au marcat pentru italieni Widmer de două ori, Vydra şi Maicosuel. Cristian Bărbuţ a aşteptat mult acest joc pentru a da piept cu Gabriel Torje, cel cu care este adesea comparat datorită faptului că joacă tot mijlocaş dreapta, este mai scund, marchează multe goluri şi are viteză bună. Visul lui Bărbuţ va trebui însă să mai aştepte, deoarece Torje nu a jucat în acest amical. Mâine ACS Poli va reveni la Timişoara, unde se va pregăti pentru revenirea în Liga I din vinerea următoarea, când pe „Dan Păltinişanu” revine rivala de la Dinamo.