Party People, un nou episod al petrecerilor pe malul apei. Cine se...

Party People, un nou episod al petrecerilor pe malul apei. Cine se va afla la pupitru

0
DISTRIBUIȚI

anonimtm

Party people, conceptul iniţiat de cei de la anonimTM pentru a condimenta scena petrecerilor cu muzică electronică din oraşul nostru, va avea parte de un nou episod în această sâmbătă, la D’Arc pe Mal, de la ora 22.00, unde la pupitrul tehnic se vor afla Leizaboy, Newgotti, Seba 1394, Louis Nichols şi Phobe1.

Început în martie 2005, proiectul radio AnonimTM emite în fiecare marţi de la ora 18.00. Iniţial conceput ca o alternativă la radiourile comerciale, RADIO AnonimTM a devenit suport pentru o întreagă mişcare muzicală, acces la muzică electronică de calitate pentru o întreagă categorie de ascultători, platformă de lansare pentru labeluri şi producători, şi posibilitate de afirmare pentru noi talente muzicale. Alături de petrecerile care au adus de-a lungul timpului nume mari din scena electronică în oraşul nostru, cei de la anonimTM au iniţiat şi singura compilaţie sonoră dedicată exclusiv muzicienilor timişoreni.


Cea de-a 5-a colecție lansată anul acesta, în luna mai, cuprinde producţii muzicale “made in Timişoara”, 18 compoziţii locale din mai multe stiluri muzicale. Piesele incluse pe compilaţia care poate fi descărcată gratuit de pe site-ul oficial al celor de la anonimTM cuprinde Brum – BTW live, Alex Shields – Flow so Cold, Selfmademusic feat. Makunouchi Bento – The Death and Burial of Cock Robin, Doctorul Sinteza – Numărul 4, Pilestra – Pamin, Paperjam – Perseid Showers, Misguided – In Between (feat. Adi Bărar), Burning Table – Burning Table, Dan Mitrofan – Centers, Sebastian Spanache Trio – Não Dançar, One Lion – Lion, K-lu- Ne Jucăm!, Rubik’s Cube – Over The Mountain, Thy Veils – Nest Choir, Saav – Simple Things, Mighty Boogie – Release the Stress, Newgotti – Transith şi Grave for Sale – New Moon. Petrecerea de sâmbătă va beneficia de efecte vizuale realizate de Flo, iar intrarea este liberă.

 

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Introdu rezultatul corect * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.