Victorie fără emoții pentru alb-violeți: Millenium Giarmata – ASU Poli 1-3 GALERIE...

Victorie fără emoții pentru alb-violeți: Millenium Giarmata – ASU Poli 1-3 GALERIE FOTO

0
<

div class="press-in-article" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center; margin-top: 5px; margin-bottom: 5px; " id="press-2045249245">

millenium giarmata - asu politehnica timisoara (11)

Suporterii ASU Politehnica s-au bucurat astăzi de cea mai scurtă deplasare a sezonului, echipa favorită răsplătindu-le atașamentul cu o victorie clară pe terenul Giarmatei, scor 1-3.

Alb-violeții au dominat partida aproape în totalitate și au deschis scorul prin Țugui, în minutul 28. Timișorenii s-au desprins în mitanul secund, prin reușitele lui Bădăuță (minutul 55) și Tulcan (minutul 82). Gazdele au marcat golul de onoare prin Molcuț, în minutul 90. ASU Poli obține astfel două victorii clare în primele două meciuri disputate în eșalonul al treilea.

ASU Poli a jucat în formula Burtic – Contescu, Bilia, Gălan, Taub – Rebenciuc – Birău, Țugui, Giuricici, Ghinescu – Bădăuță. Au mai intrat Marin, Vucea, Tulcan și Codrea.

În etapa următoarea, elevii lui Sorin Brîndescu înfruntă, pe teren propriu, una dintre favoritele la promovare, Metalurgistul Cugir, meciul fiind programat sâmbătă, la ora 17.00, pe „Știința”.