Gianina, o timişoreancă cu deficienţe intelectuale, a câştigat medalia de argint la...

Gianina, o timişoreancă cu deficienţe intelectuale, a câştigat medalia de argint la un important concurs internaţional de karate. Unde a avut loc

0

gianina fundatia pentru voi

Gianina Gendelon, o tânără din Timişoara cu deficienţe intelectuale, a obţinut o performanţă remarcabilă. Ieri, aceasta a câştigat medalia de argint la Openul internaţional de karate al Croaţiei. Gianina este beneficiară a Fundaţiei „Pentru Voi” din Timişoara din anul 1999, după ce primii 20 de ani din viaţă i-a petrecut în cămine spital.

„Gianina Gendelon, karatista noastră, a câştigat medalia de argint la Openul internaţional de karate al Croaţiei.

Pe locul întâi a fost reprezentanta Germaniei şi pe locul trei cea a ţării gazdă. Excepţională performanţa Gianinei la prima ei participare la o competiţie internaţională! Bravo, Giani!”, au transmis pe Facebook reprezentanţii Fundaţiei „Pentru Voi” din Timişoara.

Aproape de 200 de persoane cu diferite deficienţe intelectuale beneficiază de serviciile sociale oferite gratuit de Fundaţia „Pentru Voi”.