Timișoara are o nouă campioană națională la dans sportiv. Ce alte performanțe...

Timișoara are o nouă campioană națională la dans sportiv. Ce alte performanțe au obținut componenții clubului Magnum la București

0

12800364_10201370331175881_5133874959019823401_n

Performanțe importante obținute în weekend de sportivii clubului de dans Magnum Team VRD la Campionatul Național de Dans 2016.

Roxana Lucaciu din Timișoara s-a impus alături de partenerul ei, Paul Rednic din Baia Mare, la secțiunea Tineret Standard a concursului. Cei doi sunt si campioni în ierarhia mondială la categoria Youth Dans Standard.

Clubul Magnum Team s-a întors de la București și cu alte clasări notabile. Cei mai mici participanti, Patrick Opra și Iris Dancanet, la categoria 6-9 ani, au dansat în două semifinale, obținând locul 12 la secțiunea standard și locul 10 la latino. Perechea Darius Tripon – Marisa Răsădean a obținut locul 5 la latino Juvenille II. Tot finaliști, dar la Junior 1st, Răzvan Bătrânu și Ana-Maria Dica, au încheiat pe 8 competiția. De asemenea, Iana Iovănaș și Denis Matei au ocupat șocul 7 național la tineret standard, acolo unde s-a impus Roxana Lucaciu și Paul Rednic. În timp ce Cătălin Cauca și Nicole Racovițan, aflați la prima participare, au încheia pe 11 după semifinala de la adulți latino.