Premiu important pentru „Orașul nostru”, al Teatrului Clasic „Ioan Slavici” Arad, la...

Premiu important pentru „Orașul nostru”, al Teatrului Clasic „Ioan Slavici” Arad, la Festivalul de Teatru Scurt

0
DISTRIBUIȚI
Foto: Teatrul Clasic Ioan Slavici

Spectacolul Teatrului Clasic “Ioan Slavici” din Arad, “Orașul nostru” s-a bucurat de un succes deosebit, întrunind aprecierile juriului și obținând un premiu și două nominalizări, la festivalul de Teatru Scurt de la Oradea care a prezentat, zilele trecute, 14 spectacole selecționate de criticul de teatru Mircea Morariu.


Juriul alcătuit din criticii de teatru Ion Parhon, Doru Mareș și Octavian Saiu a fost cel care a atribuit premiile acordate în cadrul acestui festival.

Câștigătorul premiului pentru “Cea mai bună regie”, este Cristian Ban, regizorul spectacolului “Orașul nostru”. Tot lui  îi aparține montarea piesei, nominalizată la categoria Cel mai bun spectacol”, iar scenografa Cristina Milea a fost, de asemenea, nominalizată pentru premiul “Cea mai bună scenografie” a aceluiași spectacol.

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Introdu rezultatul corect * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.