UVT Agroland a câștigat derby-ul bănățean de la volei cu CSM Lugoj....

UVT Agroland a câștigat derby-ul bănățean de la volei cu CSM Lugoj. Timișorencele s-au impus în trei seturi

0

UVT Agroland Timișoara s-a impus în duelul timișean din Divizia A1. Voleibalistele pregătite de Bogdan Paul au reușit să treacă de conjudețenele de la CSM Lugoj în trei seturi, scor 3-0, în runda a treia a campionatului.

”Olimpia” nu a fost nici pe jumătate plină pentru încleștarea dintre trupele timișene din A1. Dar micile galerii ale lui Agro și CSM au asigurat fondul sonor într-o partidă care se anunța, cel puțin pe hârtie, mai strânsă.

Examenul de azi a fost însă trecut cu brio de gazdele de la UVT Agroland. Timișorencele au început bine și au condus la scor în primul set, acontat în cele din urmă la 19.

A urmat un mai clar 25-18, în timp ce al treilea sfert a fost început ceva mai bine de vizitatoare. Soarta acestuia a fost decisă la limită, câștig de cauză au avut tot elevele lui Bogdan Paul, cu 28-26.

UVT Agroland: Cărbuneanu, Radu, Bacșiș, Balintoni, Ozun, Calotă, Orlandea, Lakovic, Vasilica, Petra, Lupescu, Pîrv.

CSM Lugoj: Shvanska, Cveticanin, Stojanovic, Bălae, I. Canea, Popa, Preda, Rotaru, Pintea, Dascălu, Jakic, Roman.