SCM Politehnica revine și învinge Buzăul în Liga Națională de handbal

0

Cu un singur meci rămas de disputat din etapa a treia a Ligii Naționale, SCM Politehnica Timișoara este singura echipă gazdă care a reușit să câștige, în celelalte meciuri de până acum consemnându-se un egal și patru victorii ale oaspeților.

Prima repriză a fost una ezitantă pentru bănățeni, care s-au văzut conduși cu 9-10 la pauză de CSM Buzău, cu portarul Manole în mare formă.

În partea a doua a meciului, însă, alb-violeții au revenit și s-au distanțat la conducere, paradele portarului Varo și golurile marcate de Sadoveac (9) sau Marjanovic (5) asigurând victoria gazdelor cu scorul de 24-19. Pentru oaspeți au marcat câte două goluri și doi foști jucători ai echipei timișorene, Șimicu și Grasu.

În etapa următoare, SCM Politehnica joacă în deplasare cu AHC Dunarea Călărași, partida fiind programată duminică, 30 septembrie, de la ora 17.30.

Sursa foto: Facebook / SCM Politehnica Timișoara