UVT Agroland a pierdut în prima deplasare din campionat. Voleibalistele bănăţence au...

UVT Agroland a pierdut în prima deplasare din campionat. Voleibalistele bănăţence au jucat bine doar în primul set la Târgovişte

0

Agroland rămâne doar cu o victorie în noul sezon al primei divizii după trei jocuri.

Formaţia pregătită de Bogdan Paul a pierdut ieri seară pe parchetul puternicei CSM Târgovişte, scor 0-3. Timişorencele au pus probleme doar în primul set al partidei, cedându-le fără drept de apel pe celelalte două.

Jocul a fost început bine de bănăţence, care au avut şi trei puncte avantaj pe tabelă, 6-3. Gazdele au egalat însă la 8 şi apoi au preluat frâiele, dar nu pentru foarte mult timp, căci „Agro” a revenit la 21-21. Erorile au făcut ca gazdele să-şi adjudece şi primul set cu 25-22.

Au urmat apoi două seturi câştigate mai uşor de către dâmboviţence. Ambele cu acelaşi scor: 25-17. Singurul aspect pozitiv în echipa vizitatoare ieri a fost revenirea Andreei Petra.

„Agro” stă în intermediară, astfel că următorul joc al timişorencelor va fi sâmbătă, 17 noiembrie, pe terenul Ştiinţei Bacău, în runda a V-a a Diviziei A1.

UVT Agroland: Barbora Kosekova 2 puncte (1 blocaj), Katarina Jovanovic – 7 puncte, Andreea Petra – 1 blocaj, Maeva Orle – 16 puncte (2 ași, 1 blocaj), Daniela Lupescu 4 puncte (1 as), Roxana Iancu – 4 puncte și Teodora Pusic – libero. Au mai intrat Petruța Orlandea – 1 blocaj, Diana Cărbuneanu – 4 puncte, Larisa Vasilică – 2 puncte și Sorina Miclăuș – 2 puncte (1 blocaj).