ASU Politehnica începe acasă, Ripensia debutează „afară” în noul campionat. Când sunt...

ASU Politehnica începe acasă, Ripensia debutează „afară” în noul campionat. Când sunt programate derby-urile timişorenelor din B

0
DISTRIBUIȚI
<


p>

ASU Politehnica va începe noul campionat cu un joc acasă în compania Mioveniului. Concitadina Ripensia va avea aparent o misiune mai dificilă în debutul ediţiei 2019-20, urmând să evolueze pe terenul lui FC Argeş, una dintre pretendentele la promovare.

Cealaltă bănăţeană din noul sezon, CSM Reşiţa are parte de un meci tare la debut în faţa propriilor suporteri, cu „U” Cluj.

Astăzi la sediul FRF a avut loc tragerea la sorţi a programului Ligii a II-a. Timişorenele ASU Poli şi Ripensia au primit numărul 4, respectiv 14, pe tabela Berger cu 20 de echipe. Noul sezon începe în 2 sau 3 august, în funcţie de televizări.

Pentru alb-violeţi va urma o deplasare la Pandurii în runda a doua, în timp ce pentru „Ripi” primul meci acasă va fi cu nou promovata Gloria Buzău.

În etapa a IV-a va avea loc primul derby mult aşteptat de ultraşii timişoreni – în deplasare cu o altă echipă nouă în B – Rapid Bucureşti! În aceeaşi rundă Ripensia va juca acasă cu UTA. Un alt duel interesant e programat la Timişoara în etapa a 8-a: ASU Poli – CSM Reşiţa.

Şi în acest an Derby-ul Vestului e programat mai întâi în octombrie, mai precis în jurul weekendului 18-20 al etapei 13, când UTA – ASU Poli se va disputa pe „Motorul”.

Primul duel local Ripensia – ASU Poli va avea loc abia în runda a a 17-a. Roş-galbenii vor fi gazde aşadar în tur.

Programul primei etape a Ligii a II-a (3 august):
Rapid Bucureşti – SSC Farul Constanţa
Concordia Chiajna – Daco-Getica Bucureşti
Turris-Oltul Turnu Măgurele – Pandurii Târgu Jiu
ASU Politehnica TimişoaraCS Mioveni
CSM Reşiţa – Universitatea Cluj
Luceafărul Oradea – Sportul Snagov
FC ArgeşRipensia Timişoara
SCM Gloria Buzău – FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Metaloglobus Bucureşti – Petrolul Ploieşti
UTA Arad – Dunărea Călăraşi

Restul programului:

Etapa a 2-a:

SSC Farul Constanţa – Dunărea Călăraşi
Petrolul Ploieşti – UTA Arad
FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Metaloglobus Bucureşti
Ripensia Timişoara – SCM Gloria Buzău
Sportul Snagov – FC Argeş
Universitatea Cluj – Luceafărul Oradea
CS Mioveni – CSM Reşiţa
Pandurii Târgu Jiu – ASU Politehnica Timişoara
Daco-Getica Bucureşti – Turris-Oltul Turnu Măgurele
Rapid Bucureşti – Concordia Chiajna

Etapa a 3-a:

Concordia Chiajna – SSC Farul Constanţa
Turris-Oltul Turnu Măgurele – Rapid Bucureşti
ASU Politehnica Timişoara – Daco-Getica Bucureşti
CSM Reşiţa – Pandurii Târgu Jiu
Luceafărul Oradea – CS Mioveni
FC Argeş – Universitatea Cluj
SCM Gloria Buzău – Sportul Snagov
Metaloglobus Bucureşti – Ripensia Timişoara
UTA Arad – FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Dunărea Călăraşi – Petrolul Ploieşti

Etapa a 4-a:

SSC Farul Constanţa – Petrolul Ploieşti
FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Dunărea Călăraşi
Ripensia Timişoara – UTA Arad
Sportul Snagov – Metaloglobus Bucureşti
Universitatea Cluj – SCM Gloria Buzău
CS Mioveni – FC Argeş
Pandurii Târgu Jiu – Luceafărul Oradea
Daco-Getica Bucureşti – CSM Reşiţa
Rapid Bucureşti – ASU Politehnica Timişoara
Concordia Chiajna – Turris-Oltul Turnu Măgurele

Etapa a 5-a:

Turris-Oltul Turnu Măgurele – SSC Farul Constanţa
ASU Politehnica Timişoara – Concordia Chiajna
CSM Reşiţa – Rapid Bucureşti
Luceafărul Oradea – Daco-Getica Bucureşti
FC Argeş – Pandurii Târgu Jiu
SCM Gloria Buzău – CS Mioveni
Metaloglobus Bucureşti – Universitatea Cluj
UTA Arad – Sportul Snagov
Dunărea Călăraşi – Ripensia Timişoara
Petrolul Ploieşti – FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Etapa a 6-a:

SSC Farul Constanţa – FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Ripensia Timişoara – Petrolul Ploieşti
Sportul Snagov – Dunărea Călăraşi
Universitatea Cluj – UTA Arad
CS Mioveni – Metaloglobus Bucureşti
Pandurii Târgu Jiu – SCM Gloria Buzău
Daco-Getica Bucureşti – FC Argeş
Rapid Bucureşti – Luceafărul Oradea
Concordia Chiajna – CSM Reşiţa
Turris-Oltul Turnu Măgurele – ASU Politehnica Timişoara

Etapa a 7-a:

ASU Politehnica Timişoara – SSC Farul Constanţa
CSM Reşiţa – Turris-Oltul Turnu Măgurele
Luceafărul Oradea – Concordia Chiajna
FC Argeş – Rapid Bucureşti
SCM Gloria Buzău – Daco-Getica Bucureşti
Metaloglobus Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu
UTA Arad – CS Mioveni
Dunărea Călăraşi – Universitatea Cluj
Petrolul Ploieşti – Sportul Snagov
FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Ripensia Timişoara

Etapa a 8-a:

SSC Farul Constanţa – Ripensia Timişoara
Sportul Snagov – FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Universitatea Cluj – Petrolul Ploieşti
CS Mioveni – Dunărea Călăraşi
Pandurii Târgu Jiu – UTA Arad
Daco-Getica Bucureşti – Metaloglobus Bucureşti
Rapid Bucureşti – SCM Gloria Buzău
Concordia Chiajna – FC Argeş
Turris-Oltul Turnu Măgurele – Luceafărul Oradea
ASU Politehnica Timişoara – CSM Reşiţa

Etapa a 9-a:

CSM Reşiţa – SSC Farul Constanţa
Luceafărul Oradea – ASU Politehnica Timişoara
FC Argeş – Turris-Oltul Turnu Măgurele
SCM Gloria Buzău – Concordia Chiajna
Metaloglobus Bucureşti – Rapid Bucureşti
UTA Arad – Daco-Getica Bucureşti
Dunărea Călăraşi – Pandurii Târgu Jiu
Petrolul Ploieşti – CS Mioveni
FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Universitatea Cluj
Ripensia Timişoara – Sportul Snagov

Etapa a 10-a:

SSC Farul Constanţa – Sportul Snagov
Universitatea Cluj – Ripensia Timişoara
CS Mioveni – FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Pandurii Târgu Jiu – Petrolul Ploieşti
Daco-Getica Bucureşti – Dunărea Călăraşi
Rapid Bucureşti – UTA Arad
Concordia Chiajna – Metaloglobus Bucureşti
Turris-Oltul Turnu Măgurele – SCM Gloria Buzău
ASU Politehnica Timişoara – FC Argeş
CSM Reşiţa – Luceafărul Oradea

Etapa a 11-a:

Luceafărul Oradea – SSC Farul Constanţa
FC Argeş – CSM Reşiţa
SCM Gloria Buzău – ASU Politehnica Timişoara
Metaloglobus Bucureşti – Turris-Oltul Turnu Măgurele
UTA Arad – Concordia Chiajna
Dunărea Călăraşi – Rapid Bucureşti
Petrolul Ploieşti – Daco-Getica Bucureşti
FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Pandurii Târgu Jiu
Ripensia Timişoara – CS Mioveni
Sportul Snagov – Universitatea Cluj

Etapa a 12-a:

SSC Farul Constanţa – Universitatea Cluj
CS Mioveni – Sportul Snagov
Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timişoara
Daco-Getica Bucureşti – FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Rapid Bucureşti – Petrolul Ploieşti
Concordia Chiajna – Dunărea Călăraşi
Turris-Oltul Turnu Măgurele – UTA Arad
ASU Politehnica Timişoara – Metaloglobus Bucureşti
CSM Reşiţa – SCM Gloria Buzău
Luceafărul Oradea – FC Argeş

Etapa a 13-a:

FC Argeş – SSC Farul Constanţa
SCM Gloria Buzău – Luceafărul Oradea
Metaloglobus Bucureşti – CSM Reşiţa
UTA Arad – ASU Politehnica Timişoara
Dunărea Călăraşi – Turris-Oltul Turnu Măgurele
Petrolul Ploieşti – Concordia Chiajna
FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Rapid Bucureşti
Ripensia Timişoara – Daco-Getica Bucureşti
Sportul Snagov – Pandurii Târgu Jiu
Universitatea Cluj – CS Mioveni

Etapa a 14-a:

SSC Farul Constanţa – CS Mioveni
Pandurii Târgu Jiu – Universitatea Cluj
Daco-Getica Bucureşti – Sportul Snagov
Rapid Bucureşti – Ripensia Timişoara
Concordia Chiajna – FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Turris-Oltul Turnu Măgurele – Petrolul Ploieşti
ASU Politehnica Timişoara – Dunărea Călăraşi
CSM Reşiţa – UTA Arad
Luceafărul Oradea – Metaloglobus Bucureşti
FC Argeş – SCM Gloria Buzău

Etapa a 15-a:

SCM Gloria Buzău – SSC Farul Constanţa
Metaloglobus Bucureşti – FC Argeş
UTA Arad – Luceafărul Oradea
Dunărea Călăraşi – CSM Reşiţa
Petrolul Ploieşti – ASU Politehnica Timişoara
FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Turris-Oltul Turnu Măgurele
Ripensia Timişoara – Concordia Chiajna
Sportul Snagov – Rapid Bucureşti
Universitatea Cluj – Daco-Getica Bucureşti
CS Mioveni – Pandurii Târgu Jiu

Etapa a 16-a:

SSC Farul Constanţa – Pandurii Târgu Jiu
Daco-Getica Bucureşti – CS Mioveni
Rapid Bucureşti – Universitatea Cluj
Concordia Chiajna – Sportul Snagov
Turris-Oltul Turnu Măgurele – Ripensia Timişoara
ASU Politehnica Timişoara – FK Csikszereda Miercurea Ciuc
CSM Reşiţa – Petrolul Ploieşti
Luceafărul Oradea – Dunărea Călăraşi
FC Argeş – UTA Arad
SCM Gloria Buzău – Metaloglobus Bucureşti

Etapa a 17-a:

Metaloglobus Bucureşti – SSC Farul Constanţa
UTA Arad – SCM Gloria Buzău
Dunărea Călăraşi – FC Argeş
Petrolul Ploieşti – Luceafărul Oradea
FK Csikszereda Miercurea Ciuc – CSM Reşiţa
Ripensia Timişoara – ASU Politehnica Timişoara
Sportul Snagov – Turris-Oltul Turnu Măgurele
Universitatea Cluj – Concordia Chiajna
CS Mioveni – Rapid Bucureşti
Pandurii Târgu Jiu – Daco-Getica Bucureşti

Etapa a 18-a:

SSC Farul Constanţa – Daco-Getica Bucureşti
Rapid Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu
Concordia Chiajna – CS Mioveni
Turris-Oltul Turnu Măgurele – Universitatea Cluj
ASU Politehnica Timişoara – Sportul Snagov
CSM Reşiţa – Ripensia Timişoara
Luceafărul Oradea – FK Csikszereda Miercurea Ciuc
FC Argeş – Petrolul Ploieşti
SCM Gloria Buzău – Dunărea Călăraşi
Metaloglobus Bucureşti-UTA Arad

Etapa a 19-a:

UTA Arad – SSC Farul Constanţa
Dunărea Călăraşi – Metaloglobus Bucureşti
Petrolul Ploieşti – SCM Gloria Buzău
FK Csikszereda Miercurea Ciuc – FC Argeş
Ripensia Timişoara – Luceafărul Oradea
Sportul Snagov – CSM Reşiţa
Universitatea Cluj – ASU Politehnica Timişoara
CS Mioveni-Turris – Oltul Turnu Măgurele
Pandurii Târgu Jiu – Concordia Chiajna
Daco-Getica Bucureşti – Rapid Bucureşti

LĂSAȚI UN MESAJ

Introdu rezultatul corect * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.