ASU Politehnica şi Ripensia îşi ştiu programul din Liga 2. Alb-violeţii au...

ASU Politehnica şi Ripensia îşi ştiu programul din Liga 2. Alb-violeţii au meciurile tari acasă

0
DISTRIBUIȚI
<


div class="press-in-article" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center; margin-top: 5px; margin-bottom: 5px; " id="press-1887957607">
Foto: Emanuel Titus Ilieşi / Politehnica Timişoara Facebook

Cele două timişorene din Liga 2 au fost primele care au primit „bilet de ordine” la stabilirea ţintarului. ASU Politehnica va debuta acasă în noul sezon, având un meci greu cu CS Mioveni. De partea cealaltă Ripensia are primul meci, „afară” pe terenul lui FC U Craiova.

ASU Poli şi Ripensia alternează meciurile acasă-deplasare deoarece sunt printre echipele din aceeaşi localitate care joacă in acest campionat al Ligii 2. Alb-violeţii, la fel ca in campionatul trecut, incep acasă cu Mioveniu, dar au un avantaj cel puţin in prima parte a noului sezon pentru că vor disputa meciuri tari acasă, evitând deplasări la Farul (et. 3), Rapid (et. XV) ori Călăraşi (VII). Etapa a doua ii va duce pe elevii lui Tavi Benga la Cluj şi in etapa a patra la Reşiţa.

Cele două timişorene se vor intâlni deja in runda a cincea după ce au remizat 2-2 in weekend-ul trecut, ASU Poli va fi iarăşi gazda. „Ripi” debutează pe terenul nou promovatei din Craiova, cu care a remizat de asemenea tot 2-2 la Severin in testul dintre cele două disputat vara aceasta.

Reamintim că formatul noului sezon presupune un sezon regular in care cele 21 de participante vor juca o singură dată una impotriva celeilalte, nu tur-retur, precum in sistemul clasic. Doar primele şase vor participa in play-off-ul pentru promovare, iar după cele 20 de etape ale primei părţi din noul sezon grupăril de la poziţia a şaptea in jos se vor bate pentru supravieţuire in două grupe diferite (A cu opt formaţii), B (cu şapte echipe). Pandurii a fost confirmată in B, astfel că va exista şi o rundă liberă pentru fiecare participantă. Reşiţa urmând să fie prima care va sta.

Etapa I (29 august):

Viitorul Pandurii Tg. Jiu – Rapid

CSM Slatina – Dunărea Călăraşi

ACS Comuna Recea – Csikszereda Miercurea Ciuc

FC U Craiova 1948 – Ripensia Timișoara

Petrolul Ploieşti – Farul Constanţa

Aerostar Bacău – Universitatea Cluj

Politehnica Timişoara – CS Mioveni

Gloria Buzău – Conordia Chiajna

Unirea Slobozia – Turris-Oltul Tr. Măgurele

Metaloglobus București – Pandurii Târgu Jiu

CSM Reşiţa stă.

Etapa a II-a

Rapid – Pandurii Târgu Jiu
Turris Oltul Turnu Măgurele – Metaloglobus București
Concordia Chiajna – Unirea Slobozia
CS Mioveni – SCM Gloria Buzău
Universitatea Cluj – Politehnica Timișoara
Farul Constanța – Aerostar Bacău
CSM Reșița – Petrolul Ploiești
FK Csikszereda – U Craiova 1948 SA
Dunărea Călărași – Fotbal Comuna Recea
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CSM Slatina

Ripensia Timișoara stă.

Etapa a III-a:

CSM Slatina – Rapid
Fotbal Comuna Recea – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
U Craiova 1948 SA – Dunărea Călărași
Petrolul Ploiești – Ripensia Timișoara
Aerostar Bacău – CSM Reșița
Politehnica Timișoara – Farul Constanța
SCM Gloria Buzău – Universitatea Cluj
Unirea Slobozia – CS Mioveni
Metaloglobus București – Concordia Chiajna
Pandurii Târgu Jiu – Turris Oltul Turnu Măgurele

FK Csikszereda stă.

Etapa a IV-a

Rapid – Turris Oltul Turnu Măgurele
Concordia Chiajna – Pandurii Târgu Jiu
CS Mioveni – Metaloglobus București
Universitatea Cluj – Unirea Slobozia
Farul Constanța – SCM Gloria Buzău
CSM Reșița – Politehnica Timișoara
Ripensia Timișoara – Aerostar Bacău
FK Csikszereda – Petrolul Ploiești
Dunărea Călărași stă.
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – U Craiova 1948 SA
CSM Slatina – Fotbal Comuna Recea

Etapa a V-a

Fotbal Comuna Recea – Rapid
U Craiova 1948 SA – CSM Slatina
Viitorul Pandurii Târgu Jiu stă.
Petrolul Ploiești – Dunărea Călărași
Aerostar Bacău – FK Csikszereda
Politehnica TimișoaraRipensia Timișoara
SCM Gloria Buzău – CSM Reșița
Unirea Slobozia – Farul Constanța
Metaloglobus București – Universitatea Cluj
Pandurii Târgu Jiu – CS Mioveni
Turris Oltul Turnu Măgurele – Concordia Chiajna

Etapa a VI-a

Rapid – Concordia Chiajna
CS Mioveni – Turris Oltul Turnu Măgurele
Universitatea Cluj – Pandurii Târgu Jiu
Farul Constanța – Metaloglobus București
CSM Reșița – Unirea Slobozia
Ripensia Timișoara – SCM Gloria Buzău
FK Csikszereda – Politehnica Timișoara
Dunărea Călărași – Aerostar Bacău
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Petrolul Ploiești
Fotbal Comuna Recea – U Craiova 1948 SA

CSM Slatina stă

Etapa a VII-a

U Craiova 1948 SA – Rapid
Petrolul Ploiești – CSM Slatina
Aerostar Bacău – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
Politehnica Timișoara – Dunărea Călărași
SCM Gloria Buzău – FK Csikszereda
Unirea Slobozia – Ripensia Timișoara
Metaloglobus București – CSM Reșița
Pandurii Târgu Jiu – Farul Constanța
Turris Oltul Turnu Măgurele – Universitatea Cluj
Concordia Chiajna – CS Mioveni

Fotbal Comuna Recea stă.

Etapa a VIII-a

Rapid – CS Mioveni
Universitatea Cluj – Concordia Chiajna
Farul Constanța – Turris Oltul Turnu Măgurele
CSM Reșița – Pandurii Târgu Jiu
Ripensia Timișoara – Metaloglobus București
FK Csikszereda – Unirea Slobozia
Dunărea Călărași – SCM Gloria Buzău
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Politehnica Timișoara
CSM Slatina – Aerostar Bacău
Fotbal Comuna Recea – Petrolul Ploiești
U Craiova 1948 SA stă.

Etapa a IX-a

Petrolul Ploiești – U Craiova 1948 SA
Aerostar Bacău – Fotbal Comuna Recea
Politehnica Timișoara – CSM Slatina

SCM Gloria Buzău – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
Unirea Slobozia – Dunărea Călărași
Metaloglobus București – FK Csikszereda
Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timișoara
Turris Oltul Turnu Măgurele – CSM Reșița
Concordia Chiajna – Farul Constanța
CS Mioveni – Universitatea Cluj

Rapid stă.

Etapa a X-a

Rapid – Universitatea Cluj
Farul Constanța – CS Mioveni
CSM Reșița – Concordia Chiajna
Ripensia Timișoara – Turris Oltul Turnu Măgurele
FK Csikszereda – Pandurii Târgu Jiu
Dunărea Călărași – Metaloglobus București
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Unirea Slobozia
CSM Slatina – SCM Gloria Buzău
Fotbal Comuna Recea – Politehnica Timișoara
U Craiova 1948 SA – Aerostar Bacău
Petrolul Ploiești stă.

Etapa a XI-a

Petrolul Ploiești – Rapid
Politehnica Timișoara – U Craiova 1948 SA
SCM Gloria Buzău – Fotbal Comuna Recea
Unirea Slobozia – CSM Slatina
Metaloglobus București – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
Pandurii Târgu Jiu – Dunărea Călărași
Turris Oltul Turnu Măgurele – FK Csikszereda
Concordia Chiajna – Ripensia Timișoara
CS Mioveni – CSM Reșița
Universitatea Cluj – Farul Constanța

Aerostar Bacău stă.

Etapa a XII-a

Rapid – Farul Constanța
CSM Reșița – Universitatea Cluj
Ripensia Timișoara – CS Mioveni
FK Csikszereda – Concordia Chiajna
Dunărea Călărași – Turris Oltul Turnu Măgurele
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Pandurii Târgu Jiu
CSM Slatina – Metaloglobus București
Fotbal Comuna Recea – Unirea Slobozia
U Craiova 1948 SA – SCM Gloria Buzău.
Petrolul Ploiești – Aerostar Bacău

Politehnica Timișoara stă

Etapa a XIII-a

Aerostar Bacău – Rapid
Politehnica Timișoara – Petrolul Ploiești
SCM Gloria Buzău stă.
Unirea Slobozia – U Craiova 1948 SA
Metaloglobus București – Fotbal Comuna Recea
Pandurii Târgu Jiu – CSM Slatina
Turris Oltul Turnu Măgurele – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
Concordia Chiajna – Dunărea Călărași
CS Mioveni – FK Csikszereda
Universitatea Cluj – Ripensia Timișoara
Farul Constanța – CSM Reșița

Etapa a XIV-a

Rapid – CSM Reșița
Ripensia Timișoara – Farul Constanța
FK Csikszereda – Universitatea Cluj
Dunărea Călărași – CS Mioveni
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Concordia Chiajna
CSM Slatina – Turris Oltul Turnu Măgurele
Fotbal Comuna Recea – Pandurii Târgu Jiu
U Craiova 1948 SA – Metaloglobus București
Petrolul Ploiești – SCM Gloria Buzău
Aerostar Bacău – Politehnica Timișoara

Unirea Slobozia stă.

Etapa a XV-a

Politehnica Timișoara – Rapid
SCM Gloria Buzău – Aerostar Bacău
Unirea Slobozia – Petrolul Ploiești
Pandurii Târgu Jiu – U Craiova 1948 SA
Turris Oltul Turnu Măgurele – Fotbal Comuna Recea
Concordia Chiajna – CSM Slatina
CS Mioveni – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
Universitatea Cluj – Dunărea Călărași
Farul Constanța – FK Csikszereda
CSM Reșița – Ripensia Timișoara

Metaloglobus București stă.

Etapa a XVI-a

Rapid – Ripensia Timișoara
FK Csikszereda – CSM Reșița
Dunărea Călărași – Farul Constanța
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Universitatea Cluj
CSM Slatina – CS Mioveni
Fotbal Comuna Recea – Concordia Chiajna
U Craiova 1948 SA – Turris Oltul Turnu Măgurele
Petrolul Ploiești – Metaloglobus București
Aerostar Bacău – Unirea Slobozia
Politehnica Timișoara – SCM Gloria Buzău

Pandurii Târgu Jiu stă.

Etapa a XVII-a

SCM Gloria Buzău – Rapid
Unirea Slobozia – Politehnica Timișoara
Metaloglobus București – Aerostar Bacău
Pandurii Târgu Jiu – Petrolul Ploiești
Concordia Chiajna – U Craiova 1948 SA
CS Mioveni – Fotbal Comuna Recea
Universitatea Cluj – CSM Slatina
Farul Constanța – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
CSM Reșița – Dunărea Călărași
Ripensia Timișoara – FK Csikszereda

Turris Oltul Turnu Măgurele stă.

Etapa a XVIII-a

Rapid – FK Csikszereda
Dunărea Călărași – Ripensia Timișoara
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CSM Reșița
CSM Slatina – Farul Constanța
Fotbal Comuna Recea – Universitatea Cluj
U Craiova 1948 SA – CS Mioveni
Petrolul Ploiești – Turris Oltul Turnu Măgurele
Aerostar Bacău – Pandurii Târgu Jiu
Politehnica Timișoara – Metaloglobus București
SCM Gloria Buzău – Unirea Slobozia

Concordia Chiajna stă.

Etapa a XIX-a

Unirea Slobozia – Rapid
Metaloglobus București – SCM Gloria Buzău
Pandurii Târgu Jiu – Politehnica Timișoara
Turris Oltul Turnu Măgurele – Aerostar Bacău
Concordia Chiajna – Petrolul Ploiești
Universitatea Cluj – U Craiova 1948 SA
Farul Constanța – Fotbal Comuna Recea
CSM Reșița – CSM Slatina
Ripensia Timișoara – Viitorul Pandurii Târgu Jiu
FK Csikszereda – Dunărea Călărași

CS Mioveni stă.

Etapa a XX-a

Rapid – Dunărea Călărași
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – FK Csikszereda
CSM Slatina – Ripensia Timișoara
Fotbal Comuna Recea – CSM Reșița
U Craiova 1948 SA – Farul Constanța
Petrolul Ploiești – CS Mioveni
Aerostar Bacău – Concordia Chiajna
Politehnica Timișoara – Turris Oltul Turnu Măgurele
SCM Gloria Buzău – Pandurii Târgu Jiu
Unirea Slobozia – Metaloglobus București

Universitatea Cluj stă.

Etapa a XXI-a

Metaloglobus București – Rapid
Pandurii Târgu Jiu – Unirea Slobozia
Turris Oltul Turnu Măgurele – SCM Gloria Buzău
Concordia Chiajna – Politehnica Timișoara
CS Mioveni – Aerostar Bacău
Universitatea Cluj – Petrolul Ploiești.
CSM Reșița – U Craiova 1948 SA
Ripensia Timișoara – Fotbal Comuna Recea
FK Csikszereda – CSM Slatina
Dunărea Călărași – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Universitatea Cluj stă.

LĂSAȚI UN MESAJ

Introdu rezultatul corect * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.