Timişoreanul Vlad Neaga îşi continuă şirul de succese pe circuit: A treia...

Timişoreanul Vlad Neaga îşi continuă şirul de succese pe circuit: A treia victorie în MotoRC

0

Riderul de la VN Motorsport a încheiat luna august cu un nou titlu la Supermoto, dar a început excelent şi toamna. Vlad Neaga s-a impus în weekend în etapa a IV-a a Campionatului MotoRC la clasa vedetă.

Timişoreanul are până acum trei victorii din patru posibile în competiţia de la Adâncata.

Bănăţeanul a fost constant în cele 16 tururi de circuit de la Stock 1000 şi a fost răsplătit la final. Vlad Neaga a câştigat cursa de duminică având timpul 27:47.821, pe 2 a sosit Bogdan Buleandra (27:48) iar al treilea a fost Ionuţ Mistode. Un alt timişorean, Cătălin Cazacu, a sosit al 11-lea. Pentru Neaga succesul vine după ce la finele verii şi-a trecut în cont a şasea medalie de aur în Supermoto – prima dragoste, pe circuitul de la Arad.

La Stock 600 giroceanul Ionel Pascotă a ocupat ultima treaptă a podiumului. Adrian Petrovici fiind primul după cele 14 ture ale cursei. Patrick Pascotă a fost, in schimb, al 6-lea in cursa de la Stock 300.