Voleibalistele de la CSM Lugoj au câștigat primul meci al turneului de...

Voleibalistele de la CSM Lugoj au câștigat primul meci al turneului de acasă. Prima victorie din noul sezon, obținută cu CSO Voluntari

0

Echipa feminină de volei de pe Timiș s-a impus în primul joc al turneului organizat în sala proprie.

CSM Lugoj a câştigat în patru seturi, scor 3-1, partida cu CSO Voluntari, obţinând astfel şi primele puncte stagionale.

Al treilea turneu al ediţiei „de pandemie” 2020-21 a început bine pentru timişence, care pierduseră toate duelurile primului turneu şi apoi nu s-au putut prezenta din cauza coronavirusului la cel de-al doilea.

Cu Voluntari, primele seturi au fost câştigate la -16, respectiv -13 de către CSM în sala „Ioan Kunst Ghermănescu”, locaţie unde va mai avea loc un turneu A1 în acest an. Al treilea set a fost însă adjudecat de oaspete, scor 22-25. Jocul a fost tranşat apoi în setul al patrulea cu un 25-13 în favoarea lugojencelor, care au acumulat trei puncte în cinci meciuri contabilizate.

Astăzi, tot în sala din Lugoj, municipiu care va intra în carantină, se dispută duelul dintre Voluntari şi Medgidia, în timp ce duminică e programată întâlnirea CSM Lugoj – CS Medgidia, de la aceeaşi oră (18.30).