div class="press-in-article" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center; margin-top: 5px; margin-bottom: 5px; " id="press-914126611">
Ca urmare a evenimentului „The Color Run”, desfăşurat în data de 11 septembrie (sau 12 septembrie, în caz de vreme nefavorabilă), între orele 15:00 și 21:00, pe bulevardul I.C. Brătianu – strada 20 Decembrie – bulevardul Vasile Pârvan, STPT a anunțat că traseele anumitor mijloace de transport se vor modifica.
Astfel, Expres 3, pe sensul Gara de Nord – Apicultorilor va avea traseul normal până la Catedrala Mitropolitană/Pod Mitopolit Andrei Şaguna – apoi, va intra pe traseul modificat bulevardul Mihai Viteazul – bulevardul Victor Babeş – strada Cluj, şi revine pe traseul normal până la staţia Apicultorilor.
Pe sensul Apicultorilor – Gara de Nord, va avea traseul normal până pe Aleea FC Ripensia, apoi pe traseul modificat bulevardul Eroilor de la Tisa – bulevardul Victor Babeş – bulevardul Mihai Viteazul – splaiul Tudor Vladimirescu, şi apoi pe traseul normal, până la Gara de Nord.
Expres 8, între Prinţul Turcesc şi Piaţa Bălcescu, va avea traseul tur – retur: strada Baba Dochia – strada Iepurelui – strada Ştefan cel Mare – bulevardul Eroilor de la Tisa – bulevardul Victor Babeş – bulevardul Mihai Viteazul – Piaţa Bălcescu.
Linia 16 troleibuz, pe tronsonul Complexul Studenţesc – strada Traian Grozăvescu (Poşta Mare), va avea traseul liniei 15 troleibuz.
Expres 7 va avea traseul până la Catedrala Mitropolitană, cu capat de linie la capătul liniilor 33 şi 33 barat.
Totodată, ca urmare a desfăşurării Festivalului Plai, în perioada 10 și 12 septembrie, la Muzeul Satului Bănăţean, programul de circulaţie al liniei de autobuz 46 se va prelungi până la ora 24.