SCM Politehnica a cedat pe final în faţa CSM-ului bucureştean după ce...

SCM Politehnica a cedat pe final în faţa CSM-ului bucureştean după ce a avut şi cinci goluri avantaj

0

SCM Politehnica a fost învinsă acasă de CSM Bucureşti, scor 28-29, după ce trupa pregătită de Attila Horvath a avut în prima parte un avantaj consistent pe tabelă.

A fost 8-4 în minutul 12 şi apoi 11-6 după minutul 20 pentru alb-violeţi, înainte ca CSM-ul să revină în forţă.

Oaspeţii au beneficiat şi de câteva lovituri de la 7 metri discutabile, unde scorul a fost 1-4, dacă la capitolul eliminări temporare a fost egalitate: 2-2. Partida părea astfel câştigată de bucureşteni în minutul 57, dar două goluri într-un minut au mai oferit iluzia unei revenire a poliştilor. Nu s-a mai marcat însă în ultimele 156 de secunde şi punctele toate au plecat în sud-estul ţării. Onyejekwe a fost remarcatul zilei, cu 11 goluri pentru CSM.

După acest eşec, Poli a rămas cu trei puncte din patru meciuri şi se află pe 9. Duminică, 3 octombrie (17.30), alb-violeţii joacă în fief-ul Buzăului.

SCM Politehnica (marcatori): Cîtu 2 goluri, Sadoveac 7, Trif 4, Csog 5, Cîmpan 4, Fenici 2, Năstăsie 2, Cristescu 1.