Fără minuni noi: SCM Politehnica a pierdut cu Minaur Baia Mare

0

SCM Politehnica a cedat astăzi pe teren propriu cu Minaur Baia Mare.

Alb-violeţii nu au repetat figura din duelul cu Steaua din urmă cu câteva zile şi rămân in subsolul clasamentului după 30-36 cu maramureşenii.

Calificaţi in penultimul act al European Cup, oaspeţii au avut de furcă in duelul cu bănăţenii până spre final. A fost 17-17 după prima repriză. Baia Mare s-a desprins abia după minutul 50! Pentru alb-violeţi, Marius Sadoveac a fost iarăşi in mare formă de şut. Eliminarea lui a afectat evident derularea partidei in ultimul sfert de oră.

SCM Poli a rămas şi după acest joc pe antepenultima poziţie, a 12-a, cu 16 puncte. Duminică, 3 aprilie, alb-violeţii au meci la Bacău, echipa aflată cu doar o treaptă mai sus.

SCM Politehnica (marcatori): Sadoveac 12 goluri, Năstăsie 4, Fenici 4, Cristescu 3, Csog 2, Trif 1, Moldovan 1, Bote 1, Dumitrescu 1, Citu 1.