Politehnica Femina a fost învinsă la Prundu Bârgăului. Jocul a fost echilibrat...

Politehnica Femina a fost învinsă la Prundu Bârgăului. Jocul a fost echilibrat până la pauză

0

Politehnica Timişoara, varianta feminină, a cedat la scor azi, pe terenul celei de-a doua clasate – Heniu Prundu Bârgăului, scor 0-4.

Până în startul părţii secunde alb-violetele erau „în cărţi” pentru o remiză.

La pauză a fost doar 1-0 pentru gazde după golul marcat de Andrukhiv (min. 19). La acest scor timişorencele au oferit o replică bună şi au avut şansa de a marca în urma unor faze fixe.

Amfitrioanele s-au impus clar însă după pauză. Corduneanu (51), Laiu (53) şi Ambruş (68) au stabilit scorul final.

Politehnica a început în formula: Roşu – Meluţă (cpt.), Dincă-Vuia, Codrescu, Ancăş, Sucilă, Kurja, Şodinca, Jivan, Grigore şi Roşu.

Bănăţencele au rămas pe locul 4, cu 27 de puncte după cinci meciur din play-off. Meciul de azi a contat pentru runda a 4-a după ce cu trei zile mai devreme alb-violetele reuşiseră să le ţină în şah pe campioanele de la „U” Olimpia Cluj (1-1). Sâmbătă, 30 aprilie, de la ora 11, Poli are un nou examen greu pe „Ştiinţa”, cu Vasas Femina, poziţia a 5-a, la doar două puncte în spate.