SCM Politehnica, deja la a treia înfrângere. Handbaliştii alb-violeţi, depăşiţi la Suceava

0

SCM Politehnica Timişoara pare să aibă un nou sezon greu în elită.

După salvarea la retrogradare după baraj în stagiunea trecută, alb-violeţii au început ediţia 2022-23 cu doar o victorie în primele patru jocuri. Astăzi a venit o înfrângere mai usturătoare în Bucovina, cu un adversar care trebuia să fie teoretic accesibil. Gazdele de la CSU din Suceava au câştigat însă clar: 34-25 (18-15).

Echipa bănăţeană a început prost jocul şi după câteva minute sucevenii au avut şi cinci goluri avans. Deşi Poli s-a apropiat la trei goluri până la pauză, diferenţa nu a putut fi remontată.

SCM Poli (marcatori): Furak 2, Cîtu 2, Moldovan 1, Trif 2, Sadoveac 7, Marjanovic 8, Fenici 1, Baican 1, Bran 1.

Sâmbătă, 24 septembrie, SCM Politehnica primeşte vizita ultimei clasate CSM Odorheiu Secuiescu, formaţie fără puncte. Poli a rămas cu doar trei puncte din patru meciuri şi e deocamdată doar pe poziţia a 12-a.