SCM Politehnica a fost învinsă acasă de CSM Focșani. Alb-violeții au pierdut...

SCM Politehnica a fost învinsă acasă de CSM Focșani. Alb-violeții au pierdut un loc în clasament

0

SCM Politehnica nu a reușit să lege și o a patra victorie la rând în duelurile oficiale.

Alb-violeții au cedat, scor 26-29, ieri seară, pe teren propriu, cu CSM Focșani, și au revenit pe loc de baraj de supraviețuire.

Meciul a fost echilibrat în prima parte, Poli a și condus cu 13-12 pe finalul reprizei, dar a fost în dezavantaj cu un gol la pauză (13-14). La reluare timișorenii au revenit pe tabelă și au avut +2, dar au cedat pe final și moldovenii s-au desprins în câștigători în ultimele minute.

Cu nouă goluri, Marius Sadoveac a fost principalul marcator al gazdelor. Pentru oaspeți, Alin Roșu a fost golgheter, cu opt reușite.

SCM Poli e acum pe 11 din 14 echipe, cu 19 puncte. Miercuri, 1 martie, de la ora 17.30 (Pro Arena), alb-violeții joacă pe terenul Stelei,