„Leii din Banat” şi-au continuat seria neagră din Top 10 cu un...

„Leii din Banat” şi-au continuat seria neagră din Top 10 cu un eşec la Piteşti

1

SCM OHMA Mozzart Bet Timişoara a fost învinsă în noua sală a piteştenilor, de FC Argeş, scor 56-72, după un început de joc pozitiv în această seară.

Bănăţenii au pierdut până acum toate jocurile din grupa 1-10 a Ligii Naţionale.

Primul sfert a fost câştigat de bănăţeni cu 20-15. Gazdele au avut un avantaj de un punct la pauză: 33-32, dar s-au impus clar în partea a doua. Sfertul 3 a fost dezastruos pentru timişoreni, cedat cu 7-30, în timp ce ultimul sfert, deşi câştigat de oaspeţi (17-9), nu a schimbat soarta punctului bonus.

Nikola Jevtovic, de la FC Argeş, cu 17 puncte, a fost coşgheterul întâlnirii. Pentru SCM Timişoara au punctat: Strong 3 pt., McClellan 4, Gajic 4, Năsturescu 3, Kesar 13, Djokovic 13, Mirkovic 7, Lazar 4 şi E. Petrescu 5.

Luni, SCM joacă acasă cu CSU Sibiu, de la ora 19, meci jucat mai devreme căci imediat după încheierea partidei se va monta suprafaţa specială pentru finala de Challenge Cup de miercurea viitoare dintre CSM Lugoj şi Chieri.