Cu locul în elită deja asigurat, SCM Poli a învins la scor...

Cu locul în elită deja asigurat, SCM Poli a învins la scor Vasluiul. Bucurie și la juniori

0

SCM Politehnica a încheiate en fanfare turneul de promovare/menținere în Liga Zimbrilor. După cele două victorii cu divizionarele secunde, care i-au salvat deja de la picaj pe handbaliștii alb-violeți, ieri, elevii lui Mihai Rohozneanu au trecut de CSM Vaslui, rămasă și ea colegă de eșalon, cu 45-34.

Meciul cu moldovenii a mai contat doar pentru palmares după succesele salvatoare: 38-32 cu CSM Alexandria, gazda turneului de baraj, și 36-28 cu Făgărașul.

Ieri, timișorenii cu mai mulți tineri în teren, au trecut clar de Vaslui și au încheiat turneul pe locul 1. Pe 3 s-a clasat formația din Teleorman, dar doar primele două clasate vor juca în prima ligă.

Bucurie a fost și la juniori 2 în familia handbalistică alb-violetă. La Caracal, micii poliști au reușit să se impună în fața echipei din localitate și și-au asigurat calificarea la turneul final de pe primul loc al grupei.