Poliţiştii timişeni, cei mai buni la a XII-a ediție a Turneului Internațional...

Poliţiştii timişeni, cei mai buni la a XII-a ediție a Turneului Internațional de Tir „Top Gun”

0

Ieri, la Pădurea Verde a avut loc cea de-a XII-a ediție a Turneului Internațional de Tir „Top Gun”.

Concurenţii din Timiş s-au impus în majoritatea probelor.

Concursul desfășurat sub divizia “Servo per amikeco” şi organizat de către IPA-Secția Română Regiunea 1 Timiș a reunit 18 echipe din patru țări, România, Serbia, Macedonia și Bosnia-Herțegovina, dar și echipe din Timiș, Hunedoara, Caraș-Severin, de la Inspectoratele de Poliție Județene, Penitenciar, Poliție de Frontieră, Inspectoratul pentru Situații de Urgență, Brigada Operațiuni Speciale, Club Sportiv Municipal și Expert Tactical.

În competiţia pe echipe locul 1 a fost luat de IPA Regiunea 1 Timiş, prin Inspectoratul Judeţean de Poliţie Timiş. Pe 2 s-a clasat: IPA Regiunea 1 Timiş – Brigada Operatiuni Speciale Timisoara. Iar podiumul a fost închis tot de o echipă locală: IPA Regiunea 1 Timiş – Old Boys.

La probele individuale s-a remarcat Filiași Ovidiu, poliţist din cadrul IPJ Timiş, care a ocupat prima poziţie, urmat de Jadaneanț Răzvan, de la Expert Tactical, şi Dgorgjievski Dokica, de la IPA Skopje-Macedonia.