
Autorul unui accident petrecut vineri seara a fost identificat de polițiștii arădeni și reținut astăzi. Un bărbat în vârstă de 69 de ani, din Timiș, a lovit cu mașina o femeie care traversa, pe trecerea de pietoni, Calea Romanilor din Arad, iar apoi a părăsit locul accidentului.
„La data de 22 noiembrie, în jurul orei 17:30, polițiștii Biroului Rutier au fost sesizați despre un eveniment rutier, pe Calea Romanilor, în urma căruia, o femeie ar fi fost rănită, iar conducătorul auto ar fi părăsit locul accidentului.
În urma investigațiilor efectuate de polițiștii Biroului Rutier a fost identificat un bărbat de 69 de ani, din județul Timiș, care, în baza probatoriului administrat a fost reținut pentru 24 de ore. Cercetările sunt continuate sub supravegherea procurorului de caz, într-un dosar penal, întocmit pentru vătămare corporală din culpă și părăsirea locului accidentului”, a transmis IPJ Arad.
Stireanoastra.ro a relatat că femeia căzută la marginea drumului a fost văzută alți arădeni care treceau cu mașinile prin zonă, iar aceștia au oprit, i-au acordat primul ajutor și au sunat la 112.