Șofer rănit după un accident pe centura Timișoarei

Șofer rănit după un accident pe centura Timișoarei

0
DISTRIBUIȚI

Foto: arhivă

Un nou accident cu victime a avut loc luni seara pe centura Timișoarei (VTM), după coliziunea dintre o mașină condusă de o femeie în vârstă de 31 de ani și cea condusă de un bărbat de 35 de ani.


Cel din urmă a avut nevoie de îngrijiri medicale și a fost transportat la spital.

„O femeie, în vârstă de 31 de ani, a condus un autoturism pe centura Timișoarei – varianta ocolitoare, dinspre Calea Urseni către localitatea Giroc, iar la un moment dat a intrat în coliziune cu un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 35 de ani.

În urma impactului, a rezultat o victimă, respectiv bărbatul de 35 de ani, care a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.

Femeia a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ”, a transmis IPJ Timiș.

În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

LĂSAȚI UN MESAJ

Introdu rezultatul corect * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.