Unde mergem la sfârșit de săptămână? Petreceri și concerte în Timișoara și...

Unde mergem la sfârșit de săptămână? Petreceri și concerte în Timișoara și împrejurimi

0
DISTRIBUIȚI

Sfârşitul de săptămână aduce în Timişoara și în împrejurimi o serie de festivaluri, party-uri şi evenimente live, la care puteți vedea recitaluri și seturi cu Stanley Clarke, Hiromi, Phoneme, Masked Wolf, Om la Lună, Bruja, Kraft, Omen, Dordeduh, Alex Kennon, Dirty Nano, Apocalips și Ceitrei.

Joi, 30 iunie

D’Arc pe Mal, ora 18: Evening Dance pe Mal

Hype Culture, ora 19: Wine and Dine Wednesday.

Grădina Institutului Francez din Timișoara, ora 21: Auăleu prezintă Miorița

Like Pub, ora 21: Black Party.

Muzeul de Artă, ora 19: Coreomaniacii – Spectacol de dans.

Storia, ora 20: Summer Fling.

Teatrul pentru Copii și Tineret Merlin, ora 18: Copilul dintr-o stea (Premieră).

DEVA , Terasa Perla, ora 20: Concert Mircea Vintilă și Pragu de Sus.

 

Vineri, 1 iulie

Agrement Arena, ora 22: Summer Night Pool Party.

Anturaj, ora 21: Concert Adrian Ilie & Friends.

Crud, ora 17: Phoneme.

D’arc, ora 21: JBRK presents Elarith.

Epic Vara, ora 23: Masked Wolf.

Faber, ora 20: Concert om la lună.

Fratelli, ora 22: Bruja.

Gatsby Social Club, ora 20: Umanic Party Night.

Hamei, ora 22: Fiction Sounds.

Iulius Mall – Iulius Gardens, ora 20: Flight Cinema in my Town.

Josefin Pub, ora 19: Aia de la Timișoara – Stand Up Comedy Show.

Manufactura, ora 20: Concert Kraft- Invitați speciali: Bujor Hariga și Toni Kuhn.

Mononom, ora 20: Sonophone, Foreign Correspondent (DJ Set).

Nuba Town, ora 21: Iconic Friday.

Piața Victoriei, ora 20: Festivalul Jazz X.


Concerte cu RaduVâlcu Quintet, Lucy Woodward, Ashley Henry Trio.

Retro Garden, ora 22: Funky Friday.

Sala Capitol, ora 19: Concert vocal-simfonic în închiderea stagiunii 2021-2022.

Șura, ora 20: Groovy Affair.

The 80s Pub, ora 22: Back in Time.

SOCOLARI, Fikl Arthouse, ora 20: Concert Vandercris.

ARAD, Terasa Flex, ora 19: Flex Fest 4. Concerte cu Omen, Rudan Joe, Band’R’Ass și Huszonhet.

RADNA, Basilica Maria Radna, ora 21: Lipova Symphonic City – invitați speciali Paula Seling și Andrei Lazăr.

 

Sâmbătă, 2 iulie   

Casa Tineretului, ora 22: Loud & Proud Queer Party by eQuiVox.

Epic Vara, ora 22: Saturday at Epic Vara.

Fratelli, ora 22: Family Saturday.

Iulius Mall – Iulius Gardens, ora 20: Flight Cinema in my Town.

Nuba Town, ora 22: Saturday Nuba.

Piața Victoriei, ora 20: Festivalul Jazz X. Concerte cu Muntet, Ilhan Ersahin’s Istanbul Sessions, Hiromi – The Piano Quintet.

Retro Garden, ora 22: Retropia.

The 80s Pub, ora 21: Remember the 80s.

ARAD, Terasa Flex, ora 19: Flex Fest 4. Concerte cu Dordeduh, Sear Bliss, Abstract Grave și Hteththemet.

VĂLIUG, Ponton Casa Baraj, ora 23: Dirty Nano / Vladimir.

VĂLIUG, Ponton Yaya Văliug, ora 23: Yaya by the Lake with special guest Alex Kennon.

SÂNNICOLAU MARE, Stadion Unirea, ora 20: Concert aniversar Apocalips.

 

Duminică, 3 iulie  

D’arc pe Mal, ora 17: Sunday Groovel

Hype Culture, ora 20: Live Music Sunday.

Iulius Mall – Iulius Gardens, ora 20: Flight Cinema in my Town.

Piața Victoriei, ora 20: Festivalul Jazz X. Concerte cu TajNic Trio, Ebi Soda, Stanley Clarke N 4EVER.

ARAD, Terasa Flex, ora 19: Flex Fest 4. Concerte cu Ceitrei, Unity of Opposites, Dishonored și Upside Down.

LĂSAȚI UN MESAJ

Introdu rezultatul corect * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.