Vreme nebună în vestul țării, în weekend. Anunț de ultimă oră al...

Vreme nebună în vestul țării, în weekend. Anunț de ultimă oră al meteorologilor

0
DISTRIBUIȚI

ploi

Vremea o ia raznă în acest sfârșit de săptămână, în vestul țării. Meteorologii anunță că de mâine și până luni seara vor fi perioade cu instabilitate atmosferică accentuată.


Administrația Națională de Meteorologie a emis și o avertizare cod galben de vreme rea, valabilă pentru o parte din județele Timiș și Arad și pentru toate zonele din Caraș-Severin și Hunedoara.

“Vor fi averse ce vor avea și caracter torențial, frecvente descărcări electrice, intensificări de scurtă durată ale vântului, care vor lua aspect de vijelie, și căderi de grindină. Cantitățile de apă vor depăși 20 l/mp și pe arii restrânse 30 – 40 l/mp”, informează ANM.

La Timișoara vom avea, sâmbătă, 24 de grade Celsius, iar duminică – 27 de grade și sunt anunțate ploi.

LĂSAȚI UN MESAJ

Introdu rezultatul corect * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.