CSM Lugoj a câştigat competiţia pe care a organizat-o. Trei victorii din...

CSM Lugoj a câştigat competiţia pe care a organizat-o. Trei victorii din trei pentru voleibalistele timişence

0

Echipa fanion de volei feminin a Timişului a câştigat ediţia a 11-a a Cupei CSM Lugoj.

Ieri, în ultima zi a turneului, echipa pregătită de Ugljesa Segrt a dispus de BRSE Swietelsky Békéscsaba cu 3-1 (20, 21 -27, 18) şi a acumulat trei victorii din tot atâtea meciuri disputate în cadrul puternicului turneu pe care l-a organizat.

În celalalt joc de duminică a fost: SCM U Craiova – Rapid Bucureşti cu 3-0 (15, 23, 22). În primele două zile ale turneului s-au înregistrat rezultatele: BRSE Swietelsky Békéscsaba – CS Rapid Bucureşti 3-1 (-24, 23, 22, 21); CSM Lugoj – SCM U Craiova 3-0 ( 14, 16, 18); SCM U Craiova – BRSE Swietelsky Békéscsaba 2-3 (24, 23, -15, -20, -10), respectiv CSM Lugoj – CS Rapid Bucureşti 3:0 (23, 13, 18).

Clasamentul final a fost, în ordinea locurilor: CSM Lugoj, BRSE Swietelsky Békéscsaba, SCM U Craiova şi Rapid Bucureşti. Antrenorii Ugljesa Segrt şi Dragan Grbic au rulat tot lotul de 12 jucătoare: Andreea Gemănariu, Loredana Filipaş, Simina Străchinescu, Georgiana Popa, Lorena Ciocian, Petya Barakova, Bojana Celic, Sara Sakradzjia, Katarina Canak, Tanjia Sredic şi cei doi libero, Adriana Popa şi Patricia Bărbulescu. A lipsit Andra Badiu Savu, prezentă cu lotul naţional în Mexic, la Campionatul Mondial U18.