O femeie a fost rănită uşor după ce maşina pe care o conducea a fost acroşată de un alt autoturism în municipiul Arad.
Victima a fost transportată la spital pentru a primi îngrijiri dacă e cazul.
Accidentul de azi a fost raportat în jurul orei 16. Din primele cercetări ale poliţiştilor rutieri a reieșit că o arădeancă de 63 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe strada Marcel Olinescu, la intersecția cu Nicolae Titulescu, ar fi fost acroșată de un alt autoturism.
În urma impactului a rezultat rănirea ușoară a femeii (la prima vedere), aceasta fiind transportată la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale și evaluarea stării sale.
Testarea cu aparatul alcooltest a indicat că niciunul dintre conducătorii auto nu era sub influența alcoolului. Polițiștii continuă cercetările, fiind întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cu exactitate a cauzelor și împrejurărilor care au dus la producerea accidentului.