Doi fugari, condamnați pentru trafic de migranți și furt, aduși în țară...

Doi fugari, condamnați pentru trafic de migranți și furt, aduși în țară din Franța și Austria

0
DISTRIBUIȚI
<


figure id="attachment_321173" aria-describedby="caption-attachment-321173" style="width: 640px" class="wp-caption aligncenter">
Foto: Arhivă

Doi tineri, de 20 și 29 de ani, condamnați în România pentru trafic de migranți și furt calificat, au fost aduși joi în țară din Franța și Austria pentru executarea sentințelor.

Potrivit Poliției Române, un tânăr de 20 de ani, din Arad, care fusese condamnat de Judecătoria Arad pentru săvârșirea infracțiunii de furt calificat, a fost escortat din Franța.

Acesta era urmărit internațional și avea emisă pe numele lui o sentință de internare într-un centru educativ de un an.

De asemenea, un bărbat de 29 de ani, din Timiș, care era urmărit internațional pentru săvârșirea infracțiunii de trafic de migranți, a fost adus din Austria.

Pe numele lui era emis de Curtea de Apel Timișoara un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, de 790 de zile.

Ambii au fost încarcerați, în vederea executării sentințelor.

LĂSAȚI UN MESAJ

Introdu rezultatul corect * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.