Bărbați dați în urmărire internațională, aduși în Timiș după ce au fost...

Bărbați dați în urmărire internațională, aduși în Timiș după ce au fost prinși în Belgia și Olanda

0
DISTRIBUIȚI
Foto: Arhivă

Doi bărbați pe numele cărora Tribunalul Timiș a emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea, respectiv de arestare preventivă, au fost aduși în țară după ce au fost prinși în vestul Europei.

Astfel, luni a fost adus în țară un bărbat în vârstă de 33 de ani, urmărit internațional pentru săvârșirea de infracțiuni rutiere.


Acesta a fost adus din Olanda, având emis de către Tribunalul Timiș, pe numele său, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de 3 ani și 4 luni.

La aceeași dată, a fost adus în țară un bărbat de 22 de ani, din județul Timiș, urmărit internațional pentru săvârșirea infracțiunii de tâlhărie. Acesta a fost adus din Belgia, având emis, pe numele său, de către Tribunalul Timiș, un mandat de arestare preventivă.

LĂSAȚI UN MESAJ

Introdu rezultatul corect * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.