Două persoane rănite după ce o mașină a intrat pe contrasens

Două persoane rănite după ce o mașină a intrat pe contrasens

0
DISTRIBUIȚI

Accident de circulație cu două victime, luni seara, pe o stradă din localitatea hunedoreană Lupeni.

„Poliția Municipiului Lupeni a fost sesizată în data de 2 decembrie, în jurul orei 20:00, despre faptul că pe strada Bucura din localitate a avut loc un accident rutier.


Din primele verificări, echipa operativă deplasată la fața locului a stabilit că un șofer de 40 de ani, din municipiul Lupeni, nu ar fi adaptat viteza la condițiile de drum, ar fi derapat și ar fi intrat pe contrasens. Autoturismul a intrat în coliziune cu un alt autovehicul, condus de un bărbat de 37 de ani, care circula pe sensul opus de mers. În urma impactului, ambii conducători auto au suferit leziuni, fiind transportați la Spitalul Municipal Lupeni, pentru îngrijiri medicale de specialitate”. a transmis IPJ Hunedoara.

Cei doi șoferi au fost testați în vederea stabilirii unui eventual consum de alcool sau substanțe interzise, iar polițiștii continuă cercetările.

LĂSAȚI UN MESAJ

Introdu rezultatul corect * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.