
Foto: INFO TRAFIC JUD. TIMIS / Szabo Szilard captură video
Un tânăr a ajuns la spital duminică dimineața după ce a pierdut controlul mașinii în sensul giratoriu de pe Calea Buziașului, din Timișoara, a pătruns pe spațiul verde și s-a izbit de un stâlp electric.
„Un tânăr, în vârstă de 20 de ani, a condus un autoturism, astăzi, în jurul orei 05:52, pe Bulevardul Liviu Rebreanu din localitatea Timișoara, dinspre Bulevardul Sudului spre localitatea Moșnița Nouă, iar, la un moment dat, în sensul giratoriu din Piața Gheorghe Domoșneanu, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, intrând în coliziune cu un stâlp electric.
În urma impactului, a rezultat o victimă, respectiv tânărul, în vârstă de 20 de ani, care a fost transportat la spital, în vederea acordării de îngrijiri medicale”, a transmis DRDP Timișoara.
În cauză, a fost întocmit un dosar penal, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.