Bărbat reținut de polițiști pentru racolare de minori după ce a abordat...

Bărbat reținut de polițiști pentru racolare de minori după ce a abordat online o fată de 15 ani

0
DISTRIBUIȚI
Foto: Arhivă

Polițiștii din Hunedoara au reținut pentru 24 de ore un bărbat de 44 de ani, suspectat că ar fi abordat o minoră de 15 ani prin intermediul unei aplicații online și i-ar fi trimis mesaje cu conținut indecent. Incidentul a fost raportat la Poliția Municipiului Hunedoara pe 3 martie de către un bărbat care a sesizat că minora ar fi fost racolată în mediul online.

În urma verificărilor, polițiștii au identificat minora și au stabilit că aceasta a fost contactată pe 25 februarie de către bărbatul suspect, care i-ar fi vizualizat profilul online și ar fi purtat mai multe discuții cu ea, inclusiv mesaje cu tentă sexuală.

Ca urmare a cercetărilor, bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore și introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă Deva.


În cursul zilei de astăzi, acesta va fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Hunedoara cu propuneri corespunzătoare.

Polițiștii Biroului de Investigații Criminale din Hunedoara continuă cercetările pentru comiterea infracțiunii de racolare de minori în scopuri sexuale.

LĂSAȚI UN MESAJ

Introdu rezultatul corect * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.