Lucrările la noul drum de legătură dintre A1 și DN 69 schimbă...

Lucrările la noul drum de legătură dintre A1 și DN 69 schimbă regulile într-o intersecție importantă din apropierea Timișoarei

0
DISTRIBUIȚI

Foto: DRDP Timișoara / Facebook

DRDP Timișoara a anunțat un nou șantier la care șoferii trebuie să fie atenți în Timiș. De această dată e vorba de zona intersecției DN 69 cu DJ 692 (spre Sânandrei), unde se schimbă regulile pe durata lucrărilor la noul drum de legătură între autostrada A1 și DN 69.

„Începând din acest weekend, se modifică regulile de circulație în zona intersecției DN 69 cu DJ 692 (spre Sânandrei), unde se lucrează la drumul de legătură dintre A1 și DN 69.

Dinspre Timișoara spre Arad – traficul va trece de la două benzi la o singură bandă, cu deviere pe o bandă provizorie care duce spre noul sens giratoriu.

Dinspre Arad spre Timișoara – se va intra pe o altă bandă de acces spre sensul giratoriu și se urmează indicatoarele rutiere în direcția Timișoara.

Dinspre Sânandrei (DJ 692) către Timișoara sau Arad și invers – circulația se va desfășura utilizând noul sens giratoriu amenajat și, mai departe, respectând semnalizarea rutieră temporară”, a transmis DRDP Timișoara.


LĂSAȚI UN MESAJ

Introdu rezultatul corect * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.