Dacă în ultimii ani practica schimbării partidului a devenit un ritual la fiecare modificare din guvern sau formare de nouă alianţă pe scena politică, sub pretextul luptei pentru binele electoratului, deputatul PDL Alin Popoviciu promite să stârpească din faşă acest obicei negativ.
Vorbind despre mai mulţi politicieni pe care nu a vrut să îi numească, dar despre care spune că ar vrea să vină la PDL, Popoviciu a avertizat că „dintre directorii de deconcentrate care şi-au dovedit loialitatea faţă de alte partide, în niciun caz nu vor mai fi la putere când vom ajune din nou la conducere.
Plimbarea aceasta de la un partid la altul se va opri odată cu venirea noastră la putere. Sunt parlamentari care şi-ar dori să vină înapoi în PDL şi nu îi mai primim. Îmi pare rău, unii sunt oameni foarte buni, dar nu îi mai primim”.
Ia mai du-te la dracu mah besitule…ai furat pana nu ai mai putut si mai si abuzezi de functia pe care o ai…isi parcheaza masina in curtea spitalului clinicile noi cand merge la sediu partidului care e vis a vis de spital si noi cand am avut o urgenta si a trebuit sa intram in curtea spitalului nu am avut voie.Uratenia aia de nevastasa circula cu ultimul tip de mercedes GL iar besitu din discutie cu un S ca doar au furat destul….pe asta nu il aranjeaza nimeni?