Popoviciu sesizează Prefectura pentru proiectul votat de trei ori în Consiliul Local...

Popoviciu sesizează Prefectura pentru proiectul votat de trei ori în Consiliul Local Timișoara

2
DISTRIBUIȚI

press_conferinta_pdl_popoviciu_TS0001

Acțiunea fără precedent a Consiliului Local Timișoara de a vota de trei ori un proiect de lege până când s-a potrivit cu „socoteala” de acasă nu rămas fără ecou. Depatatul PDL Alin Popoviciu a anunțat astăzi că se va adresa Prefecturii Timiș pentru a interveni în „curtea” primăriei.  „Solicit care a fost motivul pentru care, doar la cererea expresă a edilului șef  Nicolae Robu, votul a ieșit cum a dorit el.


Domnul Robu a negociat un teren care nu era în proprietatea primăriei și care nu avea avizul Guvernului.  O să cer să facă public și contractul pe care îl are cu firma respectivă dacă discutăm despre transparență, și așa cum am mai spus o odată, să facă public și ceea ce a dat el pentru acel subpasaj, care este mult mai mic ca și valoare”, a acuzat Popoviciu.

Vă reamintim că proiectul votat viza noi formalități în cazul demolării Acvariului din centrul orașului, respectiv modificarea unor termene pentru a facilita anumite proceduri de la București. Singurul consilier PDL care a votat proiectul a fost Ovidiu Ciuhandu, cu care Popoviciu a promis că va avea o discuție.

2 COMENTARII

LĂSAȚI UN MESAJ

Introdu rezultatul corect * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.