Mandinga dă startul unui nou sezon de distracţii în Timişoara VIDEO

Mandinga dă startul unui nou sezon de distracţii în Timişoara VIDEO

0
DISTRIBUIȚI

Sezonul de petreceri cu numărul şase din Scottish Pub-ul aflat în Piaţa Unirii debutează cu un concert susţinut de formaţia Mandinga, care va avea loc joi 6 noiembrie, după ora 23. Formată în anul 2002, trupa Mandinga a reuşit în decursul anilor să-şi consolideze o imagine de creatori de show. Deşi a trecut prin mai multe transformări privind componenţa şi cizelări ale stilului, Mandinga a adunat un număr impresionant de fani, în toate colţurile lumii, care i-au rămas aproape de fiecare dată.

Mandinga înseamnă şase muzicieni pasionaţi: Elena Ionescu (voce), Chupi – Marius Ciupitu (tobe), El Nino (congas), Omar (pian), Zach – Valentin Andrei Zachar (saxofon) şi Tony (trombon). Trupa Mandinga a lansat pana acum nu mai putin de cinci albume: „De Corazon” (iunie 2003), „Soarele meu” (2005), „Gozalo!” (2006), „Donde” (2008) si „Club de Mandinga” (2012), a lansat hiturile: „Doar cu tine”, „Soarele meu”, hitul devenit internaţional Zaleilah”, „Papi Chulo”, „Europarty”, „Sufletul zambea”.


„Bling” (feat. Muneer), la sfârșitul anului 2013 se lansează cea mai interesanta colaborare a formatiei Mandinga – cu Ahmed Chawki si Pitbull. Cel mai recent single este „Hello” (feat. Internationalii Fly Project) care tine pasul cu difuzarile radio/tv. În 2012 Mandinga a participat la Selecţia Naţională Eurovision Song Contest pe care a câştigat-o detaşat, reprezentând România în finala Eurovision desfăşurată în capitala Azerbaidjanului, Baku. Mandinga a obţinut cu „Zaleilah” locul 12 după semifinală, dar şi titlul de cea mai sexy solistă, acordat de fanii Eurovision. La sfârşitul lunii septembrie, Mandinga a lansat un nou videoclip realizat la piesa Ce poveste, melodia beneficiind şi de invitatul special Connect- R. Intrarea la concertul formaţiei Mandinga din Timişoara este liberă.

LĂSAȚI UN MESAJ

Introdu rezultatul corect * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.