SCM Politehnica a fost învinsă de CSM Bucureşti la Cluj

0

SCM Politehnica a fost învinsă în etapa a 22-a a Ligii Zimbrilor. Handbaliştii alb-violeţi au fost învinşi de CSM Bucureşti, scor 22-25, la capătul unui duel care ar fi putut avea un final uşor diferit.

Formaţia pregătită de Vlad Caba a continuat jocurile în „bula” de la Cluj şi a evoluat azi în Sala „Horia Demian”, după ce în urmă cu două zile o învingea fără drept de apel pe Reşiţa.

Handbaliştii alb-violeţi s-au confruntat şi cu multe eliminări temporare în duelul cu bucureştenii, precum şi una permanentă, cea a lui Baican pe finalul primei părţi.

Repriza I s-a încheiat tot cu un avantaj de trei goluri pentru bucureşteni (10-13). Timişorenii au mai sperat la măcar un punct pe final, când s-au apropiate la două goluri, dar nu au reuşit să răstoarne jocul în ultimele minute.

SCM Poli (marcatori): Sadoveac 7 goluri, Barros 5, L. Caba 4, Şomlea 2, Cîmpan 1, Fenici 1, Păiuş 1, Enculescu 1.

În urma acestui rezultat Poli a acumulat zece eşecuri, având totodată zece victorii şi o remiză în acest sezon. Mâine, alb-violeţii dau piept cu Dobrogea Sud (Sala Babeş Bolyai), de la ora 18.30.