SCM Politehnica a pierdut la scor pe terenul lui CSM Bucureşti

0

SCM Politehnica a pierdut la scor pe terenul lui CSM Bucureşti, scor 22-31 (12-14), în etapa a X-a a primului eşalon.

În prima parte jocul a fost mai echilibrat, în minutul 27 două goluri marca Sadoveac au apropiat-o pe Poli la un singur gol (10-11), dar gazdele au intrat la cabine cu +2 (14-12).

Balanţa a înclinat în favoarea gazdelor după ce acelaşi Marius Sadoveac reuşise o nouă „dublă” (16-17).

Bucureştenii s-au despirns însă apoi la cinci goluri înainte de jumătatea părţii secunde (16-21 în min. 43) şi nu au mai avut emoţii pe final. Bănăţenii având şi o perioadă de opt minute de secetă (min. 44-52).

În urma acestui rezultat alb-violeţii rămân pe 11, cu nouă puncte. CSM e pe 5.

SCM Poli (marcatori): Sadoveac 9 goluri, Fenici, Marjanovic – câte 3, Szabo, Furak – câte două, Trif, Moldovan, Baican – câte unul.

Runda viitoare SCM Politehnica întâlneşte CSM Vaslui, pe teren propriu, duminică, 13 noiembrei, la ora 18.00.