Victorie importantă pentru CFR Timişoara pe parchetul de la Galaţi (video)

0

CFR Timişoara a obţinut o victorie important, ieri-seară, în play-off-ul Ligii I la futsal. Bănăţenii s-au impus cu 3-2 (2-2) pe terenul liderului United Galaţi după un duel foarte spectaculos.

Feroviarii s-au revanşat astfel pentru eşecul de pe teren propriu, cu CSM Deva, din prima rundă a play-off-ului.

Delby (min. 9) a deschis scorul pentru moldoveni. Dar Mihnea Toader, cu puţin noroc, în minutul 12, şi Wellington Da Silva după un corner la doar un minut distanţă, au adus CFR-ul în avantaj. Înaintea pazei gălăţenii au egalat prin ex-timişoreanul Daniel Araujo (16), dintr-o penalitate. Gustavo Da Silva a adus victoria oaspeţilor în partea secundă, cu un şut lângă bară, în stânga portarului.

În urma acestui rezultat CFR Timişoara, a 2-a clasată, s-a apropiat la nouă puncte de liderul din Galaţi (55 puncte). Pe 3 se află CSM Deva, cu un punct mai puţin decât echipa de pe Bega. Luni, 25 martie, de la ora 17.30, în sala „Constantin Jude”, e programat duelul CFR Tim. – FK Odorheiu Secuiesc, în timp ce în aceeaşi rundă 3 devenii aşteaptă vizita Galaţiului.