SCM Timişoara a pierdut primul joc cu Craiova din seria pentru locurile...

SCM Timişoara a pierdut primul joc cu Craiova din seria pentru locurile 11-14

0
DISTRIBUIȚI
Foto: Leii din Banat – Baschet SCM winsed.swiss Mozzart Bet Timişoara / Facebook

„Leii din Banat” mai joacă în acest sezon doar pentru poziţionarea finală în partea a doua a clasamentului.


Ieri, SCM Timişoara a cedat în deplasare, scor 80-87, pe terenul celor de la SCMU Craiova. Următorul duel e în Banat şi se joacă în sistemul cel mai bun din trei jocuri.

După ce au scăpat de emoţii în seria cu ploieştenii, baschetbaliştii alb-violeţi sunt conduşi în seria pentru poziţionarea în zona 11-14, după primul joc cu oltenii.

În moderna sală din Craiova s-au înregistrat următoarele scoruri pe fiecare sfert în parte: 19-25, 26-23, 20-15, respectiv 15-24. Lee Watson, de la gazde, a fost principalul marcator, cu 21 de puncte. În timp ce Nikola Gajic, cu 19 puncte, a fost coşgheterul bănăţenilor în joc.

Următorul duel, programat în sala „Constantin Jude”, va fi luni, 29 aprilie, de la ora 19. Dacă oltenii se vor impune seria se va încheia. Dacă timişorenii se impun va avea loc şi meciul 3 dintre cele două, dar seria se va muta pentru decisiv la Craiova.

LĂSAȚI UN MESAJ

Introdu rezultatul corect * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.