Bărbat reținut de polițiști pentru încălcarea unui ordin de protecție, amenințări și...

Bărbat reținut de polițiști pentru încălcarea unui ordin de protecție, amenințări și ultraj contra bunelor moravuri, după ce și-a agresat soția

0
DISTRIBUIȚI

Polițiștii orașului Sânnicolau Mare, sub coordonarea procurorul din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Sânnicolau Mare, au reținut miercuri un bărbat în vârstă de 45 de ani bănuit de comiterea infracțiunilor de „încălcarea de către persoana împotriva căreia a fost emis un ordin de protecţie a oricăreia dintre măsurile dispuse prin ordinul de protecție”, „amenințare”, precum și „ultraj contra bunelor moravuri”.

„În fapt, la data de 30 iulie, în jurul orei 22:08, polițiștii orașului Sânnicolau Mare au fost sesizați de către o femeie, în vârstă de 46 de ani, cu privire la faptul că soțul său, împotriva căruia a fost emis un ordin de protecție, ar fi încălcat măsura impusă.


Totodată, i-ar fi adresat cuvinte și expresii jignitoare, având un comportament obscen, ulterior amenințând-o cu acte de violență. Polițiștii s-au deplasat de urgență la fața locului, unde au constatat faptul că cele sesizate se confirmă, în localitatea Gelu, fiind identificat un bărbat, în vârstă de 45 de ani, ce se afla la o distanță mai mică de 100 de metri, de adresa față de care i-a fost interzis să se apropie. Astfel, bărbatul a fost condus la sediul poliției pentru audieri”, a transmis IPJ Timiș.

În urma probatoriului administrat, la data de 31 iulie 2024, bărbatul de 45 de ani a fost reținut pentru o perioadă de 24 de ore sub sub aspectul săvârșirii infracțiunii de încălcarea de către persoana împotriva căreia a fost emis un ordin de protecţie a oricăreia dintre măsurile dispuse prin ordinul de protecție, amenințare, precum și ultraj contra bunelor moravuri, fiind introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă din cadrul IPJ Timiș.

LĂSAȚI UN MESAJ

Introdu rezultatul corect * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.